העיתונאי אורי בלאו ייפגש עם פרקליטיו בלונדון

אתמול העבירו עורכי דינה של ענת קם לפרקליטיו של עיתונאי "הארץ" תצהיר בו היא מוותרת על החיסיון כמקור עיתונאי - ובכך החל המהלך להשבת המסמכים הסודיים לישראל. עם זאת, בשלב זה פרקליטיו של בלאו מסרבים בשלב זה לנקוב במועד החזרתם

המסמכים הסודיים בדרך לישראל? צוות הפרקליטים של עיתונאי "הארץ" אורי בלאו ייפגשו איתו בימים הקרובים במקום מחבואו בלונדון - כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". עם זאת, בשלב זה עדיין לא ידוע אם ומתי יוחזרו המסמכים שבלאו מחזיק לישראל.

בשב"כ החלו בהליך השבתם של המסמכים לארץ כבר אתמול בבוקר. על פי הדיווח בעיתון, הועבר תצהיר בחתימתה של ענת קם לפרקליטיו של בלאו, ובו היא מוותרת על חיסיון המקור העיתונאי שהייתה זכאית לו מתוקף תקנון האתיקה של מועצת העיתונות. עד כה טענו פרקליטיו של בלאו כי כל עוד לא ויתרה קם מרצונה על החיסיון - בלאו אינו יכול למסור לרשויות את המסמכים שהגיעו לידיו, שכן הדבר יהווה הפרה של חיסיון המקור העיתונאי.

אולם, כעת, נראה שפרקליטיה של קם החזירו את הכדור למגרשו של בלאו. עורכי דינו של עיתונאי "הארץ" ראו בתצהיר של קם שלב ראשון לקראת החזרת המסמכים. באותו תצהיר שהגישו פרקליטיה של קם, התבקש בלאו להשיב לרשויות המדינה את כל המסמכים שקיבל ממנה. פרקליטיו של בלאו אמרו כי בימים הקרובים יוחזרו המסמכים לידי המדינה. בפרקליטות סירבו להתייחס לנושא החזרת המסמכים.

המדינה הודיעה בעבר: נפרסם את הפרשה

אתמול הותר לפרסום כי כבר לפני כחודש הודיעה המדינה כי בכוונתה לאפשר את פרסום הפרשה, אולם באותה העת שבה והדגישה כי זה עדיין אין זה הזמן המתאים. "ברגע שנוכל, נעשה את זה וניזום זאת מיוזמתנו. אבל לא כרגע", אמרה עו"ד הדס פורר, המייצגת את המדינה בפרשה, במהלך הדיון שנערך ב-11 במרס בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

מפרטי הפרוטוקול שהותרו לפרסום הבוקר, עולה כי המדינה אכן הגיעה למסקנה כי יש לפרסם את הפרשה, אולם הסוגיה המהותית בעניינה נערך הדיון היה שאלת העיתוי. "מבחינתנו החקירה לא הסתיימה ולכן אנו מבקשים שלא לפרסם שום דבר", ביקשה עורכת הדין פורר בדיון. "יש לנו שיקול ואינטרס ציבוריים חשובים מאוד לפרסם את מה שניתן לפרסם מהפרשה בבוא העת להרבה מטרות, וביניהן "יראו וייראו".

במהלך הדיון, בו נכחו עורכי דין של מספר גופי תקשורת, הוגשה בקשה לבית המשפט לשחרר ולו מעט פרטים הנוגעים את הפרשה, אך סגן נשיא בית המשפט, השופט זאב המר, דחה את הבקשה בחודש. בשבוע שעבר, כאמור, הותרו חלקים מהפרשה לפרסום.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת "הדלפה במדים" - הסיקור המלא

ענת קם למקורביה: "צה"ל מבצע מעשים בניגוד לחוק"

הצצה לספר המחזור של ענת קם

"לא נגרם נזק לביטחון המדינה"

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה

מי את ענת קם?

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים

כך החלה הסערה