המדינה הודיעה כבר לפני חודש: מוכנים לפרסם את פרשת קם, לא עכשיו

הבוקר הותר לפרסום כי כבר ב-11 במרס הודיעה עורכת הדין המייצגת את המדינה בפרשת קם, כי ישראל מוכנה לפרסם את פרטי הפרשה - "אך לא כרגע". הסיבה: החקירה לא הסתיימה. עם זאת, הדגישה נציגת המדינה בדיון: "נפרסם את הפרשה, למען יראו וייראו"

התפתחות נוספת בפרשת ענת קם והמסמכים הסודיים: הבוקר הותר לפרסום כי כבר לפני כחודש הודיעה המדינה כי בכוונתה לאפשר את פרסום הפרשה, אולם באותה העת שבה והדגישה כי זה עדיין אין זה הזמן המתאים. "ברגע שנוכל, נעשה את זה וניזום זאת מיוזמתנו. אבל לא כרגע", אמרה עו"ד הדס פורר, המייצגת את המדינה בפרשה, במהלך הדיון שנערך ב-11 במרס בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

מפרטי הפרוטוקול שהותרו לפרסום הבוקר, עולה כי המדינה אכן הגיעה למסקנה כי יש לפרסם את הפרשה, אולם הסוגיה המהותית בעניינה נערך הדיון היה שאלת העיתוי. "מבחינתנו החקירה לא הסתיימה ולכן אנו מבקשים שלא לפרסם שום דבר", ביקשה עורכת הדין פורר בדיון. "יש לנו שיקול ואינטרס ציבוריים חשובים מאוד לפרסם את מה שניתן לפרסם מהפרשה בבוא העת להרבה מטרות, וביניהן "יראו וייראו".

במהלך הדיון, בו נכחו עורכי דין של מספר גופי תקשורת, הוגשה בקשה לבית המשפט לשחרר ולו מעט פרטים הנוגעים את הפרשה, אך סגן נשיא בית המשפט, השופט זאב המר, דחה את הבקשה בחודש. בשבוע שעבר, כאמור, הותרו חלקים מהפרשה לפרסום.

יאיר נווה: מעשיה של קם - "כמו גניבה של טנק"

אמש התייחס לפרשה מי שכיהן בתפקיד אלוף פיקוד המרכז בזמן הדלפת המסמכים המסווגים בפרשה, האלוף (מיל') יאיר נווה. בראיון בלעדי לכתבנו עזרי עמרם השווה נווה בין מעשיה של קם ל"גניבה של טנק". לדבריו, "בחורות שמשרתות בתפקידים רגישים כאלה עוברות סיווגים ביטחוניים. כפי שאני יודע, הבחורה עברה סיווג ביטחוני מתאים, ושובצה בלשכת אלוף".

הוא הדגיש כי צה"ל פעל לפי הוראות בג"ץ וטען: "כל פעולה מבוצעת אחרי שברור לי שלא נוכל לעצור אותם וזאת בגין יכולות מבצעיות שקיימות או לא קיימות ושיקול הסיכון לכוחותינו".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת "הדלפה במדים" - הסיקור המלא

ענת קם למקורביה: "צה"ל מבצע מעשים בניגוד לחוק"

הצצה לספר המחזור של ענת קם

"לא נגרם נזק לביטחון המדינה"

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה

מי את ענת קם?

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים

כך החלה הסערה