סוכל פיגוע נוסף סמוך לגדר המערכת - 4 מחבלים פלסטינים נהרגו

כוח צה"ל זיהה לפנות בוקר מספר חשודים שעסקו בהנחת מטעני חבלה בסמוך לגדר המערכת, באזור מרכז רצועת עזה. פעילות משותפת מהקרקע והאוויר סיכלה הנחת המטען, וגרמה למותם של 4 מחבלים. ברצועה אישרו כי החולייה הייתה עסוקה בהנחת המטען. אין נפגעים לכוחותינו

תקרית אש נוספת בסמוך לגדר המערכת: ארבעה מחבלים פלסטינים נהרגו בחילופי אש עם כוח צה"ל, שהתנהלו הבוקר במרכז רצועת עזה. הפלסטינים מדווחים כי החולייה הפלסטינית הייתה עסוקה בהנחת מטען חבלה בסמוך לגדר - ונפגעה מאש צה"ל. אין נפגעים לכוחותינו.

גורם צבאי אמר הבוקר כי כוח משותף של גבעתי, שריון וכלי טייס של חייל האוויר פעלו נגד החולייה לאחר זיהויה.מאוחר יותר, צה"ל איתר שתי גופות של מחבלים מהג'יהאד האיסלאמי באזור התקרית הבוקר ליד כיסופים. על גופותיהם היו רימונים, רובים, מטעני חבלה ואמצעי-לחימה נוספים.

במהלך הסריקות נורתה אש לעבר הכוח, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. ההערכה כי שני פלסטינים נוספים נפצעו באירוע והועברו לבית החולים בעזה.

בשבועיים האחרונים נרשם שקט יחסי באזור הגדר, לאחר התקרית הקשה בה נהרגו שני חיילי צה"ל, רס"ן אלירז פרץ וסמ"ר אילן סביאטקובסקי ז"ל. השניים נהרגו במהלך הסתערות על חוליית מחבלים שהניחה אף היא מטענים לאורך הגדר.