פרקליטה של העיתונאית: "ענת קם תוותר על חיסיון המקור"

ענת קם, הנאשמת בריגול בפרשת המסמכים הסודיים, מוותרת על החסיון העיתונאי שלה כמקור לכתב "הארץ" אורי בלאו. פרקליטיהם של קם, ושל עיתון הארץ, עתידים להיפגש בימים הקרובים על מנת לסכם ביניהם את הדרך שבה יעשו הדברים

"ענת קם תוותר על חיסיון המקור שיש לה", כך אמר לחדשות 2 פרקליטה של העיתונאית ענת קם המואשמת בריגול חמור. התבטאות זאת הגיעה לאחר טענת עיתון "הארץ" כי הכתב אורי בלאו יחזיר את המסמכים המסווגים שברשותו, רק לאחר שיקבל את אישור המקור שהעביר אותם.

"ענת לא רצתה מעולם לפגוע בביטחון המדינה והיא לא חשבה שאורי בלאו ישחק משחקים עם השב"כ", אמר עו"ד איתן להמן. לדבריו, מרשתו תמיד העמידה את שיקולי ביטחון המדינה בראש והיא האחרונה שתמנע את החזרת המסמכים.

עו"ד להמן הוסיף, "אני מקווה שבכך יבוא הסוף לפרשנות המעוותת שנתנה הפרקליטות לפרשה, כי ברגע שהמסמכים יוחזרו לצבא תרד העילה של פגיעה בביטחון המדינה נגד קם". על פי דיווחים צפויים פרקליטיה של קם להיפגש עם פרקליטיו של בלאו על מנת לסכם את ההתנהלות בין השניים.

"בלאו מאוד מנסה להגיע להסדר"

עו"ד מיבי מוזר, מצוות ההגנה של בלאו, הסביר אתמול שמרשו ממתין לאות מצד קם, כדי להחזיר את כל המסמכים שמסרה לו על פי החשד, וכי הוא מבושש לשוב ארצה בשל הלחץ שמפעילה עליו המדינה. "אורי בלאו מאוד מנסה להגיע להסדר כדי להחזיר את המסמכים שנוגעים לנושא הזה. אם אכן ענת קם רוצה שהם יימסרו לשלטונות - אז הם יימסרו", אמר מוזר בראיון לערוץ החדשות. בהמשך השיחה, סייג הפרקליט את הדברים, כדי להדגיש שקם עדיין לא הודתה שהיא המקור.

"הבנתי מפרקליטה שהם לא מודים במה שנאמר בעיתונות כאילו ענת מבקשת מבלאו להחסיר את המסמכים, ואני גם לא אומר שענת קם היא המקור, אבל אם היא תקרא לו להשיב את כל המסמכים שהיא מסרה לו, כפי שנכתב בעיתונים, אין בעיה".

לדברי פרקליטו של בלאו, המדינה מפעילה לחץ כבד על בלאו ודורשת ממנו למסור לידיהם את כל ארכיון המסמכים שאגר במהלך עשר שנות עבודתו כעיתונאי. "זה דבר לא מקובל ללחוץ על עיתונאי לחשוף את המקורות שלו", אמר מוזר. "מאיימים עליו במעצר ובדברים נוספים עד להגשת כתב אישום".

למרות זאת, טוען עורךך דינו ו של בלאו שכדי להגיע להסדר, צריך להיווצר קשר כדי להגיע להבנה בין הצדדים בפרשה. "כדי שהעיתונאי אורי בלאו ישוב לישראל, צריך להגיע להבנה של מה טוב למדינת ישראל", אמר מוזר. "אם חשוב למדינת ישראל שכל מה שנמסר על ידי קם, אם אכן נמסר על ידי ענת קם והיא תאמר שהיא מסכימה שיימסר - המסמכים יועברו ולא באמצעים של לחץ או איומים על העיתונאי שלא עולה על הדעת שמשתמשים בהם במדינה חופשית".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת "הדלפה במדים" - הסיקור המלא

ענת קם למקורביה: "צה"ל מבצע מעשים בניגוד לחוק"

הצצה לספר המחזור של ענת קם

"לא נגרם נזק לביטחון המדינה"

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה

מי את ענת קם?

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים

כך החלה הסערה