סניגוריה של ענת קם במגעים ראשונים להסדר טיעון

עורכי דינה של העיתונאית ענת קם המואשמת בעבירות של ריגול חמור במגעים עם הפרקליטות להגיע להסדר טיעון. מטרתם: להקל את האישומים המיוחסים לה ובכך להקל את העונש החמור הצפוי. העיתונאית הגיבה אמש לראשונה בשיחה עם חדשות 2 לפרשת הדלפת המסמכים: "רוצה שזה ייגמר מהר ולהחזיר את הסיפור לפרופורציות"

המואשמת "בריגול" בדרך להסדר טיעון: מגעים ראשונים בין הפרקליטות לבין עורכי דינה של העיתונאית ענת קם, המואשמת במסירת מסמכים סודיים לכתב "הארץ" אורי בלאו. עורכי דינה של קם מנסים להקל את סעיפי האישום החמורים שמיוחסים לה, ובכך להפחית את העונש החמור הצפוי לה.

עיתון "הארץ" מדווח כי במו"מ עם הפרקליטות ינסו עו"ד אביגדור פלדמן ועו"ד איתן להמן להמיר את סעיפי האישום לכאלו קלים יותר. הפרקליטות בחרה להאשים את קם בעבירת הריגול החמורה ביותר המצויה בחוק העונשין: מסירת ידיעות סודית מתוך כוונה לפגוע בביטחון המדינה, הנחשבת לעבירת ריגול חמורה.

על פי הדיווח, פלדמן ולהמן טוענים כי לקם לא הייתה כוונה לפגוע בביטחון המדינה, למרות שהעבירה את המסמכים לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו. לטענתם, לו הייתה מעוניינת לפגוע בביטחון המדינה, הייתה מוסרת את המסמכים לגורמים עוינים. בנוסף, ינסו לטעון עורכי הדין כי קם פעלה בתום לב ובכך היא זכאית להגנת החוק. 

"מקווה שהכול ייגמר מהר"

אמש דיברה עם חדשות 2 העיתונאית, לראשונה מאז פורסמה הפרשה. בשל הרגישות המשפטית בו נמצא הנושא, קם לא יכלה להגיד הרבה, אך אמרה שהיא מקווה שהכול ייגמר – מהר.

"אני בסדר, אני מקווה שהכול ייגמר מהר, אבל יותר מזה אני לא יכול להתראיין". קם נשאלה מה הכי קשה בלהיות במעצר בית ואם היא מתחרטת, על כך השיבה: "תבין את הרגישויות המשפטיות בהן אני נמצאת, כל דבר שאני אומרת בעייתי". קם הוסיפה ואמרה כי "יותר מזה שאני רוצה שזה ייגמר מהר ולהחזיר את הסיפור לפרופורציות – אני לא יכולה להגיד כרגע".

פרשת "הדלפה במדים" - הסיקור המלא

ענת קם למקורביה: "צה"ל מבצע מעשים בניגוד לחוק"

הצצה לספר המחזור של ענת קם

"לא נגרם נזק לביטחון המדינה"

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה

מי את ענת קם?

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים

כך החלה הסערה