"בתי עשתה שטות גדולה"

יגאל קם, אביה של ענת קם שנאשמת בריגול חמור ובהדלפת מסמכים סודיים לעיתונאי אורי בלאו, הגיע לאולפן והגיב לאישומים נגד בתו. "היא לא פעלה ממניע אידיאולוגי, היא פשוט עשתה שטות גדולה", אמר

בפעם הראשונה מאז שהותרה לפרסום פרשיית הריגול בה נאשמת ענת קם, עיתונאית באתר האינטרנט וואלה, כי ניצלה את תפקידה הצבאי בלשכת אלוף פיקוד המרכז כדי להעביר חומרים מסווגים לעיתונאי אורי בלאו, הגיב אביה, יגאל, לאישומים החמורים.

"קרה כאן קטע מוזר, משונה, ילדותי", אמר קם, "בתי הפעילה כאן שיקול דעת מטופש, היא עשתה מעשה שהיא מצטערת עליו ואנחנו גם מצטערים עליו". קם טוען כי הנושא קיבל מימדים מפלצתיים, מימדים שפגעו בבתי. "אני חושב שענת היא אדם אחר ממה שמצטייר באמצעי התקשורת. "אם הייתי חושב שענת עשתה את המעשים הללו בכוונה הייתי יושב בבית, בוכה ומורט שערות, אתה רואה שאני יושב כאן מולך ומדבר איתך".

אם הייתי יכול להביא את בלאו לארץ הייתי עושה את זה

ליגאל קם ישנן טענות קשות כלפי התביעה, שהשתמשה במינוחים מסוימים בכתב האישום על מנת ליצור דעת קהל שלילית על בתו. "הם כתבו אגרה מסמכים, ועל פי כתב התביעה היא הוציאה דיסק בלחיצת כפתור. אגרה זה מינוח שיטתי, במשך תקופה, וזה לא מוצדק". לדברי קם, בתו לא התכוונה מעולם לפגוע בביטחון המדינה.

"אני רוצה להאמין שבסיכומו של יום ענת אמנם עשתה משהו לא בסדר, אך יש לטפל בה במידתיות", אומר, ואז מתפנה לדבר עם אורי בלאו, העיתונאי לו הדליפה קם את המסמכים הסודיים. "אם הייתי יכול להגיד לו שישוב ארצה, יחזיר את המסמכים שיש ברשותו, אם אכן יש כאלה, ויעזור לבת שלי לנקות את החשדות נגדה, הייתי עושה את זה".

לגבי סיום הפרשה, קם ממליץ שלא לגזור את דינה של בתו לפני בית המשפט. "עוד מוקדם להקים גרדומים במרכז העיר", סיכם.

פרשת "הדלפה במדים" - הסיקור המלא

ענת קם למקורביה: "צה"ל מבצע מעשים בניגוד לחוק"

הצצה לספר המחזור של ענת קם

"לא נגרם נזק לביטחון המדינה"

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה

מי את ענת קם?

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים

כך החלה הסערה