העיתונאי אורי בלאו: "אלחם על פרצופה של המדינה"

עיתונאי "הארץ" שקיבל את המסמכים מענת קם בפרשת ההדלפה החמורה, מגיב היום לראשונה לחשיפת הפרשה. "החלטתי להילחם", הוא כותב. "לא מדובר פה רק במלחמה על חירותי האישית, אלא על פרצופה של המדינה"

פרשת קם - תגובת העיתונאי: אורי בלאו מדבר היום לראשונה ממקום מחבואו בלונדון ומגיב על חשיפת הפרשה החמורה, בה נאשמת העיתונאית ענת קם מאתר האינטרנט "וואלה!" בריגול חמור. קם, על פי כתב האישום, העבירה לבלאו כ-2,000 מסמכים סודיים ביותר של צה"ל.

בלאו, עיתונאי "הארץ" שנמצא היום בלונדון ומבוקש בארץ לחקירה בעניין הפרשה, כתב הבוקר טור מיוחד באתר האינטרנט של העיתון, בו הוא סיפר על שעבר עליו בחודשים האחרונים. "חוויות שקראתי עליהם בספרי מתח הפכו בחודשים האחרונים למציאות חיי", הוא מספר. "סומנתי על ידי כוחות גדולים וחזקים ממני, שלא יהססו לנקוט אמצעים, השמורים למדינות שלא נראה לי שאנו רוצים להידמות להן".

"הפרסומים אינם נעימים - אך זה לא משנה"

על העובדה כי הוא אינו מעוניין להגיע לארץ בשלב זה, מספר בלאו: "החלטתי להילחם. לא מדובר פה רק במלחמה על חירותי האישית, אלא על פרצופה של המדינה. הסיטואציה אליה נקלעתי מכריחה אותי לחזור לבסיס: לספק לקורא את מרבית ומיטב המידע האפשרי, מתוך שאיפה לאובייטקיביות המירבית". לדבריו, "אין כאן עניין של אג'נדה אישית, או של ימין ושמאל".

"ברור לי שהפרסומים הללו אינם נעימים תמיד לקריאה", הוא כותב. "אבל זה לא משנה, כי תפקיד העיתונאי איננו לרצות את הקורא שלו, את המעסיק שלו או את המנהיגים שלו, אלא לספק לאזרח, כמיטב יכולתו, את הכלים הטובים ביותר לשפוט ולהבין את המתרחש סביבו".

 

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 

פרשת "הדלפה במדים" - הסיקור המלא

ענת קם למקורביה: "צה"ל מבצע מעשים בניגוד לחוק"

הצצה לספר המחזור של ענת קם

"לא נגרם נזק לביטחון המדינה"

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה

מי את ענת קם?

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים

כך החלה הסערה