בכיר בפרקליטות: "נדרוש מאסר ממושך"

"אנחנו סבורים שענת קם עברה עבירות בטחוניות חמורות, אנחנו נעמוד על כך ונדרוש מבית המשפט מאסר ממושך, שנים ארוכות בכלא" - כך אמר בכיר בפרקליטות לחדשות 2. על כתב הארץ אורי בלאו אמר: "כנראה שהוא מעוניין להציג את עצמו כקדוש מעונה"

בכיר בפרקליטות הבהיר לחדשות 2 כי אין שום כוונה להוריד את חומרת ההאשמות נגד ענת קם, למרות הביקורת. לדבריו, הכנסת הביטוי הזה "ריגול חמור" לא נועד כדי להפחיד: "אנחנו סבורים שענת קם עברה עבירות בטחוניות חמורות, אנחנו נעמוד על כך ונדרוש מבית המשפט מאסר ממושך, שנים ארוכות בכלא".

אותו בכיר התייחס גם לכתב הארץ ששוהה בלונדון, ואמר: "אנחנו לא מבינים את ההתנהגות שלו, אנחנו לא מבינים מדוע הוא לא חוזר לארץ, מוסר את המסמכים ומסיים את הפרשה, מדוע הוא גוזר על עצמו את הגלות הפוליטית הזו. כנראה שהוא מעוניין להציג את עצמו כקדוש מעונה".

ראש השב"כ: קם פגעה בביטחון המדינה

אחרי חודשים ארוכים של שתיקה, חרושת שמועות ופרסומים בתקשורת הזרה, אישר בית המשפט לפרסם חלק מפרטי הפרשה החסויה שהסעירה את ישראל. במרכז הפרשה עיתונאית צעירה שנמצאת כבר שלושה חודשים במעצר בית בעקבות אישומים חמורים של פגיעה בביטחון המדינה.

לפני כשלושה חודשים הוגש כתב אישום חמור נגד העיתונאית ענת קם בגין ריגול במטרה לפגוע בביטחון המדינה. קם בת ה-23, שעובדת כיום באתר האינטרנט "וואלה", הואשמה כי בזמן שירותה בצה"ל כעוזרת ראש לשכתו של האלוף יאיר נווה לפני כארבע שנים, אספה והדליפה יותר מ-2,000 מסמכים מסווגים של הצבא, שחלקם רגישים ביותר ומוגדרים "סודיים ביותר".

לאחר שחרורה הציעה קם לכאורה את המסמכים לעיתונאי אורי בלאו שערך כתבה על מדיניות החיסולים של צה"ל בשטחים, ועשתה זאת לפי כתב האישום מתוך מניעים אידיאולוגיים ובכוונה לפגוע בביטחון המדינה.

ראש שירות הביטחון הכללי יובל דיסקין כינס הבוקר בכירים וראשי מערכות וסקר בפניהם את השלכות הפרשה. דיסקין הזהיר כי "המידע שקם העבירה לעיתונאי הם חלום רטוב של כל ארגון מודיעין מבחינת התמונה שהם מספקים לגבי מה שקורה בצד השני". לדבריו, המסמכים שנמצאו מספקים פרטים סודיים ביותר על תורת לחימה ופעילות יחידות מיוחדות של צה"ל, שחלקן לא התפרסמו עד היום. 

פרשת "הדלפה במדים" - הסיקור המלא

הצצה לספר המחזור של ענת קם

"לא נגרם נזק לביטחון המדינה"

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה

מי את ענת קם?

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים

כך החלה הסערה

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק