נאשם בסחר בנשק: הושפעתי מנסראללה

כתב אישום הוגש שני תושבי עכו בעקבות כוונתם לפגוע ביהודים בעיר, כך הותר היום לפרסום לאחר חקירה ממושכת שהתנהלה בחודשים האחרונים. השניים נעצרו בחודש שעבר בעקבות ניסיונם להשיג כלי נשק. לטענת אחד החשודים, הוא הגיע למסקנה שעליו להגן על האינטרסים של עצמו בכוח בעקבות דבריו של מנהיג החיזבאללה

ארבעה תושבי הצפון נעצרו בחודש שעבר בחשד למעורבות בסחר באמצעי לחימה ובכוונה לפגוע ביהודים בעיר עכו. בחודשים האחרונים מתנהלת חקירה סמויה משולבת של מחלק התשאול ביחידה המרכזית במשטרת הגליל והשב"כ, אולם רק היום הותרה הפרשה לפרסום.

מממצאי המשטרה עולה כי תושבי עכו, חסן פאלח חסן עיד בן ה-32 וחאלד דורגאם מוסטפה כורדי בן ה-28, פנו אל תושב חיפה בבקשה שיתווך בינם לבין אדם שהסכים לספק להם מספר אקדחים. בנוסף, פנה אותו אדם לגורמים נוספים על מנת לברר אם יוכלו לספק אף הם את אמצעי הלחימה המבוקשים.

מחקירתם של חסן עיד ומוסטפה כורדי עלה כי השניים ביקשו לעשות שימוש באקדחים על מנת לפגוע ביהודים אם תפרוצנה שוב מהומות בעיר, כמו אלה שהתרחשו ביום הכיפורים אשתקד. לאחר שנודע למתווך כי זו כוונתם, הוא ביקש להתנער מהעסקה. חסן עיד סיפר לחוקרים כי על מנת להשיג את מבוקשו, פנה לסוחרים אחרים.

הכריזמטיות של נסראללה השפיעה על אחד החשודים

לדבריו חסן עיד, הוא הושפע מאוד מנאומיו הטלוויזיוניים של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה והגיע למסקנה כי עליו לרכוש אקדח במטרה להגן בכוח על האינטרסים שלו, במקרה שמהומות בין יהודים לבין ערבים בעיר יפרצו מחדש.

גם מוסטפה כורדי הודה בחקירתו כי הושפע מאוד מהאירועים האלימים בירושלים אשר עוררו בו תחושות קשות בתור מוסלמי דתי. בצהריים הגישה פרקליטות מחוז חיפה כתבי אישום נגד השניים בסעיפי אישום של קשירת קשר לביצוע פשע וניסיון לרכוש אמצעי לחימה. ממשטרת מרחב הגליל נמסר כי חקירה זו היא חלק ממערך חקירות נחוש במרחב שמטרתו למגר את תופעת הסחר בנשק.