פרץ על ההחלטה שלא להאריך את כהונת אשכנזי: "אפשר היה לעשות זאת אחרת"

על רקע חילופי ההאשמות בצמרת הביטחונית, מותח עמיר פרץ, מי שמינה את הרמטכ"ל אשכנזי לתפקיד, ביקורת על התנהלותו של אהוד ברק. "אפשר היה לעשות זאת אחרת", משוכנע ח"כ פרץ. "יש לשים בצד את השיקולים האישיים"

"הרמטכ"ל גבי אשכנזי ידע כבר עם מינויו כי כהונתו תיארך ארבע שנים. המדינה חבה לו חוב עצום, וגם השר ברק חב לו רבות", כך אומר הבוקר שר הביטחון לשעבר עמיר פרץ - מי שמינה את אשכנזי לתפקיד ומותח ביקורת על התנהלותו של אהוד ברק: "אפשר היה לעשות את זה אחרת".

ביום שאחרי ההודעה שוררת מתיחות בין לשכות הרמטכ"ל לשר הביטחון. כשברקע קרב גרסאות בין שתי הלשכות, מתייצב הבוקר לצדו של אשכנזי מי שמינה אותו לאחר התפטרותו של הרמטכ"ל הקודם, דן חלוץ. "תשעה חודשים של תהליך זה דבר לא בריא", כינה ח"כ פרץ את ההחלטה שלא להאריך את כהונתו של אשכנזי, בריאיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל.

"אני מקווה שתימצא הדרך למנוע נזק. מדובר בתקופה מאוד קריטית לעתידה של מדינת ישראל", אמר פרץ. "אל לנו לכרסם בהישגיו של אשכנזי. יש לשים בצד את השיקולים האישיים ולהסתכל רק על עתידה של מדינת ישראל".

הרמטכ"ל: לא ציפיתי לשנה נוספת

אמש הודיע הרמטכ"ל אשכנזי כי לא ציפה גם כך להאריך את כהונתו בשנה נוספת. "אני מבקש להבהיר כי מעולם לא פניתי לראש הממשלה, לשר הביטחון או לכל גורם אחר בבקשה לכהן שנה חמישית בתפקידי", נמסר בהודעת דובר צה"ל מטעם הרטמכ"ל. 

"אני סבור שההחלטה שהתקבלה על ידי הממשלה פה אחד עם כניסתי לתפקיד הרמטכ"ל ושהעמידה את כהונת הרמטכ"ל על ארבע שנים מראש, היא נכונה וראויה. לפיכך לא ברור הטעם לעסוק בשנה חמישית, כשזו כלל לא עמדה על הפרק".

אשכנזי הוסיף כי נקרא לפני יותר משלוש שנים לשוב מהחיים האזרחיים לצה"ל ולקבל את התפקיד הבכיר בצבא. "מאז ועד היום אני עושה את תפקידי באמונה ובתחושת שליחות, כאשר כל מעיני ומרצי, יחד עם עמיתי למטה הכללי ומפקדי צה"ל וחייליו, נתונים לבניינו של צה"ל, למוכנות הכוחות בסדיר ובמילואים ולחיזוק אמון הציבור בצה"ל", ציין הרמטכ"ל והוסיף כי "לפנינו בעיות ביטחון מורכבות ואתגרים לא פשוטים קרובים ורחוקים אשר מחייבים את כולנו להתרכז בעיקר - וכך נעשה".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק