מהיום: מתחדשת חלוקת ערכות המגן

ללא שום התרעה מוקדמת וללא כל איום מוחשי של התקפת טילים על ישראל, יחל היום פיקוד העורף בחלוקה מחודשת של ערכות המגן. את הערכות, שיחולקו הפעם ללא מזרקי האטרופין, תוכלו לקבל ישירות לביתכם אם תזמינו שליח מהדואר, שאף הוסמך להסביר על שימוש נכון בערכה. עם זאת, במערכת הביטחון מדגישים: אין סיבה להיכנס לבהלה

ללא שום התרעה מוקדמת, ישוב היום פיקוד העורף לחלק ערכות מגן לכל אזרחי המדינה. במערכת הביטחון הדגישו כי למרות שלא הודיעו לאזרחים על ההחלטה לשוב ולחלק את הערכות, ולמרות שאין איום מוחשי של התקפת טילים או סכנת מלחמה, ישנו צורך שהאזרחים יחזיקו בבתיהם ערכות מגן תקינות.

חלוקת ערכות המגן תתבצע בשתי דרכים. הראשונה היא להגיע לאחד ממרכזי החלוקה שייפתחו בשלב ראשון בערים הגדולות ולאחר מכן בערים נוספות. הדרך השנייה להצטייד בערכות מגן היא הזמנת שליח מדואר ישראל שיגיע היישר לביתכם מצויד בערכות. שליחי הדואר הוסמכו על ידי פיקוד העורף להסביר לאזרחים כיצד להשתמש בערכות בזמן חירום. שירות זה יעלה לכל משפחה 25 שקלים.

מוותרים על האטרופין

במערכת הביטחון מעריכים שמעל למיליון מסכות יחולקו כבר בשנה הראשונה, ובכל מקרה הבהירו שיהיו מספיק מסכות לכל האזרחים, זאת למרות הטענה שהועלתה על ידי גורמים במערכת הביטחון לפיה עדיין לא התקבל כל התקצוב לכלל ערכות המגן.

החלוקה תאפשר גם לילדים ולבעלי מוגבלויות להצטייד במסכות מגן. ילדים עד גיל 7 יצויידו במסכה המגנה על הראש ועל מערכת הנשימה, ובעלי מוגבלויות יקבלו את הברדס המוכר יחד עם מפוח אוויר. עם זאת, עדיין לא נמצא פיתרון למסכות עבור הציבור החרדי ולבעלי הזקנים. במערכת הביטחון החליטו לוותר על השימוש במזרקי האטרופין, זאת מכיוון שאין בהם צורך.