למען החברים: נכי צה"ל מצטלמים

האחווה שמפגינים החיילים שנפגעו בזמן שירותם אחד כלפי השני, היא לא בהכרח שגרתית. אלה חיילים שנפצעו בעזה או בלבנון, ועברו שיקום קשה, שבמהלכו הבינו שיש דברים שהם צריכים, אבל המדינה פשוט לא דואגת להם. אז הם התארגנו לתערוכת צילומים, שבה הפציעה עומדת במרכז, והכסף שיקבלו, יילך לחיילים שעדיין נמצאים בשיקום

קבוצת חיילים אשר נפצעו במהלך שירותם בצה"ל, החליטו לאחרונה ליזום פרוייקט מיוחד לטובת חבריהם אשר נפצעו במהלך השירות, ואינם מקבלים תמיכה מספיקה מצה"ל ומהמדינה. הם עובדים על השקת תערוכת צילומים יוצאת דופן, במטרה לגייס כסף לחיילים בשיקום.

ניב קשת נפצע לפני חמש שנים בקלקיליה. מחבל מתאבד התפוצץ עליו בזמן פעילות מבצעית, אך עכשיו הוא מקדיש את זמנו לפרוייקט הצילומים, בעיקר בשביל האחרים. "אני חזק, אז אני הולך עוזר להם, ואני רואה אותם כמה הם מסכנים, ובגלל זה גם אני הפה שלהם", הוא מספר. "יש הרבה מאוד אנשים שלא יכולים לדבר".

ניב הוא רק אחד מתוך כמה וכמה נכים שהצטרפו לפרויקט, שתכליתו לעמוד מול מצלמה שתביא תמונות לתערוכה, בה יגייסו כספים לאותם צרכים שאגף השיקום לא מכסה.

הכל כדי להתגבר על המכשולים

הרעיון לפרוייקט נולד אצל שמרית קפלן. בצד הדאגה לבעלה, איש צבא קבע, היא התייצבה במהלך מלחמת לבנון השנייה ואחריה בבתי החולים, לעזור לפצועים. "הרעיון עלה בעצם מתוך השהות הארוכה שלי עם החיילים במחלקות השיקום", מספרת קפלן. "כשנחשפתי לצרכים אחרים שלהם שהם רוצים וצמאים וזקוקים לטיפולים אחרים, שהם לא קונבנציונאליים".

לדבריה כך התחילה אט אט לגייס כספים כדי לתת מענה לצרכים שלהם. כעת היא מנסה להנציח בתמונות את החלומות של החיילים שנפצעו בשירות, ולמכור אותם בכדי לאפשר לאחרים להתגבר על המכשולים בחזרה לשגרה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק