תיעוד מיוחד: הרגעים שלפני תקרית האש הקשה בכיסופים

בעזה נמשך מאבק היוקרה סביב נטילת האחריות על חילופי האש הקשים לפני 8 ימים, בהם נהרגו רס"ן אלירז פרץ וסמ"ר אילן סביאטקובסקי ז"ל. ארגון ג'יהאד עולמי בשם "אנסאר א-סונה" נטל היום אחריות אף הוא לפעולה, ופרסם קלטת וידאו חדשה המתעדת רגעים לפני הפיגוע. צפו בתיעוד המיוחד

יותר משבוע חלף מאז התקרית הקשה בכיסופים, בה נהרגו רס"ן אלירז פרץ וסמ"ר אילן סביאטקובסקי ז"ל, וברצועת עזה נמשכת מלחמת הכבוד סביב סוגיית האחריות לתקרית.

ארגון החמאס היה לראשון ליטול אחריות לפעולה, וטען כבר בערב התקרית כי אנשיו הטמינו מארב לחיילי צה"ל, ועם כניסתם לתוך שטחי הרצועה פתחו לעברם באש. עם זאת, מספר ארגונים נוספים - ובהם ארגון הג'יהאד האסלאמי, טענו כי דווקא פעיליהם הם שביצעו את הפעולה.

מייד לאחר פרסום קלטת נטילת האחריות של החמאס, הצטרף לשורת ה"מתגאים בפעולה" גם הארגון "אנסאר א-סונה", ארגון ג'יהאד עולמי שמרבה בתקופה האחרונה ליטול אחריות פעמים רבות גם על המשך ירי הרקטות לעבר ישראל. בארגון טענו כי פעיליו הם שהתעמתו עם כוח צה"ל, והם גם שנהרגו בפעולה.

מובאות מפיו של בן לאדן

היום בשעות הצהריים פרסם הארגון נטילת אחריות רשמית נוספת לפעולה, ובה תקף את יתר הארגונים ש"טענו לשווא", לדבריו, כי הם שאחראים לפיגוע. לשם המחשת דבריו, פרסם הארגון גם קלטת וידאו מיוחדת, אותה תיאר כקלטת המתעדת רגעים לפני חילופי האש.

הקלטת עצמה נפתחת במובאות מאחד מהקלטותיו של מנהיג ארגון אל-קעידה, אוסמה בן לאדן, ולאחר מכן מתועדים, על פי מה שנטען, הרגעים שלפני ההיתקלות. חילופי האש עצמם אינם מתועדים בקלטת, ויש לציין כי עדיין לא ידוע מה מידת מהימנותה. עם זאת, בארגון הדגישו כי מדובר בתיעוד של אזור ההיתקלות בזמן הפעולה.

גם חמאס תיעד 

לפני שלושה ימים פרסם ארגון חמאס קטע וידאו המתעד את התקרית בה נהרגו שני חיילי צה"ל. הוידאו שהועלה לאתר האינטרנט של הזרוע הצבאית של חמאס, "גדודי עז א-דין אל-קסאם", שאורכו כארבע דקות , תועד מעמדת תצפית לא רחוקה ממקום התקרית.

בתמונות ניתן לראות את חילופי האש בין כוח צה"ל לפעילי הג'יהאד האסלאמי. התצפית עוקבת אחר הכניסה של כוח גולני - מערבה אל תוך שטח הרצועה, את ההיתקלות עצמה, ולאחר מכן את כניסת כוחות החילוץ - ובהם גם טנקים ואמבולנסים. 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית בעזה - סיקור מיוחד

אמו של אלירז פרץ במונולוג מצמרר

משפחה מוכת שכול: אחיו של אלירז פרץ נהרג בלבנון

"התקרית אתמול ברצועה - ביש מזל"

קצין וחייל נהרגו בגבול הרצועה

החייל שנפצע קשה מתאושש בבית החולים