משעל: בעימות מול ישראל - "כל האופציות פתוחות"

על רקע ההסלמה בדרום, שב הערב חאלד משעל לאיים על ישראל. "אם תיכפה עלינו מלחמה – נילחם כמו גברים", הצהיר בדמשק. בינתיים, למרות שיחת הנזיפה שקיים שר החוץ הרוסי עם משעל, הירי לעבר הדרום נמשך

"המערכה מול האויב פתוחה, ואם כל האלטרנטיבות עומדות בפני האויב - כך הן גם פתוחות בפני ההתנגדות", כך מאיים הערב ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל. "אם תיכפה עלינו מלחמה - נילחם כמו גברים".

את הדברים אמר משעל במסגרת כינוס ראשי הפלגים הפלסטיניים בדמשק. כשלצידיו ראשי הפלגים, ובהם גם אחמד ג'יבריל, איים ראש הלשכה המדינית של החמאס: "נממש את זכותנו בהתנגדות - על מנת להיאבק בתוקפנות הציונית. כל האופציות פתוחות ואנו ערוכים לכל אפשרות".

בהודעה שיצאה מכינוס הפלגים הפלסטיניים נקראו מדינות ערב "להתמודד עם ההסלמה התוקפנית של ישראל נגד הפלסטינים". בהודעה גינו הפלגים את פעילות הרשות הפלסטינית ברמאללה, במה שכינו "שיתוף פעולה עם כוחות הכיבוש".

שיחת נזיפה מלברוב

הצהרתו של משעל היום באה רק מספר ימים לאחר שיחת הנזיפה שערך עמו שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב. השניים שוחחו השבוע בטלפון, ובמהלך השיחה דרש לברוב ממשעל לעצור מייד את ירי הרקטות לעבר ישראל, וכי "הירי אינו מקובל על רוסיה". משעל מצדו השיב, כי ארגונו שומר על הרגיעה, ודווקא אינו מעוניין בהסלמה.

ולמרות זאת, במועצת שער הנגב אישרו הערב כי פצצת מרגמה נורתה בשעות אחר הצהריים מרצועת עזה לכיוון ישראל, אולם עדיין לא ידוע היכן התפוצצה. פיצוץ נשמע באזור, אולם לא נשמעה אזעקת "צבע אדום".

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?