אירן מזהירה את ישראל: אל תפתחי במלחמה נוספת על הרצועה

בנאום תקיף קורא היום נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד לישראל: "הפסיקי עם הפשעים בעזה". בתגובה ראשונה לאירועים האחרונים בדרום, העניק נשיא אירן את הפרשנות שלו: "ישראל מחפשת לשמר את התדמית של ה'בלתי מנוצחת'

אחמדינג'אד. מאיים (gettyimages)

בוחשת בקלחת: על רקע האירועים האחרונים בדרום הארץ וברצועת עזה, מאיימת היום אירן על ישראל שלא לפתוח במלחמה נוספת על החמאס ברצועה. "ישראל מחפשת תירוצים לתקוף בעזה", אמר היום נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד, בתגובה ראשונה להתחממות הגזרה בשבועות האחרונים.

בנאום שנשא בעיר הדרומית סירג'אן, הוסיף נשיא אירן: "אני פונה לציונים...מספיק עם הפשעים. אל תהפכו את פשעיכם לחמורים יותר ממה שהם היום". הוא טען כי תדמיתה של ישראל כמדינה בלתי מנוצחת אינה קיימת עוד. "הציונים מחפשים דרך לשמר את התדמית הזאת, אך המיתוס הזה מתפוגג", הצהיר.

תגובה אירנית ראשונה

דבריו של אחמדינג'אד היום הם תגובה אירנית רשמית ראשונה לאירועים האחרונים בדרום. "הציונים יצרו אשליה לפיה הם בלתי ניתנים לתבוסה - אך היא התנפצה בעקבות שתי התבוסות של ישראל - בדרום לבנון ובעזה", אמר אחמדינג'אד והוסיף: "כעת הם מנסים לכפר על שתי התבוסות במעשיהם".

אמש שוגרה רקטת קסאם נוספת מרצועת עזה לכיוון אשקלון, ונפלה ככל הנראה שטח פתוח. אזעקת "צבע אדום" נשמעה ברחבי העיר, אולם עדיין לא אותר מיקום נפילת הרקטה. עוד קודם לכן, תקף חיל האוויר בלילה שבין חמישי לשישי מספר מטרות ברצועת עזה.

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?