רוסיה נעזרת בישראל במלחמה בטרור

בעקבות סדרת הפיגועים ברוסיה, פגעו ראשי מנגנוני הביטחון לחברות המתמחות באבטחת פנים בישראל - בבקשה לעזרה. על הפרק: ייעוץ, הכוונה והדרכה בנושא אבטחה של מקומות ציבוריים. רוסיה, שמבינה את הפער והעזרה לה היא זקוקה באבטחה – לאור הפיגועים האחרונים, מתוך הבנה כי הם לא יהיו האחרונים

בימים האחרונים קיבלו מומחים בתחום האבטחה והביטחון, וגם חברות ישראליות שעוסקות בתחום הטכנולוגיה ובטחון הפנים - טלפונים מגורמים רשמיים ברוסיה, המבקשים ייעוץ, הכוונה והדרכה בנושא אבטחה של מקומות ציבוריים. המטרה: סיוע לרוסיה, שמבינה את הפער והעזרה לה היא זקוקה באבטחה - לאור הפיגועים האחרונים, מתוך הבנה כי הם לא יהיו האחרונים.

סדרת הפיגועים ברוסיה שינתה את אופן החשיבה גם במוסקבה. הנשיא מדבדב וראש הממשלה פוטין הורו למערכת הביטחון לספק פתרונות לבעיות האבטחה שחשפו מתככני הפיגועים ברכבת התחתית במוסקבה ובדגסטאן.

מה שהבינו עכשיו הרוסים, הבינו כבר ההודים לפני כשנתיים, אחרי הפיגועים במומבאי. ההודים הגיעו לישראל, שילמו יותר ממיליארד דולרים, למדו ורכשו ממיטב הטכנולוגיות הישראליות. מדריכים ישראלים ובהם גם אנשי ימ"מ יצאו להודו, כדי להדריך את היחידות ההודיות ללחימה בטרור.

בישראל: 350 חברות העוסקות בביטחון פנים

"על הדרך", קנו ההודים מישראל מערכות ביומטריות לזיהוי, מערכות לאיתור חומרי נפץ, פתרונות לאבטחת רכבות, אוטובוסים ומוסדות תעופה. גם מדינות מאירופה, אסיה וכמובן ארצות הברית עשו זאת.

מאז ה-11 בספטמבר, בכל מדינה שחווה על בשרה את הטרור נופל האסימון, ומנהיגיה מבינים שהפתרונות - בישראל. ישראל היא אחת משבע היצואניות הביטחוניות הגדולות בעולם, ו-350 חברות עוסקות במתן פתרונות בתחום ביטחון הפנים - והלהיט החדש: ערים בטוחות, רישות ערים שלמות במצלמות אבטחה - ממש כמו אלו שחשפו את מחסליו של בכיר חמאס בדובאי, מחמוד אל-מבחוח.

שווי שוק ביטחון הפנים העולמי צפו לצמוח בעשור הקרוב ולהיאמד בכ-250 מיליארד דולר בשנה. הטרור העולמי ממשיך להתפשט לעוד ערים ומדינות - וזה מבטיח עוד פרנסה.