אוטובוס ישראלי נכנס בטעות לחברון ונרגם באבנים

נהג אוטובוס ישראלי שנסע סמוך לחברון, איבד את דרכו ונכנס בשוגג לשטח הרשות הפלסטינית בעיר. תושבים פלסטינים שזיהו את האוטובוס שהיה מלא במטיילים, החלו לרגום אותו באבנים. לאחר זמן קצר הצליח הנהג להימלט מהמקום בשלום. 3 נוסעים נפצעו קל מרסיסים ואחרים לקו בחרדה

כשבועיים לאחר התקרית החמורה בה נקלעו חיילי צה"ל לחילופי מהלומות עם תושבי חברון, כשנכנסו בשוגג לשטח A - מסתיים אירוע נוסף באזור בשלושה פצועים קל ונפגעי חרדה.

נהג אוטובוס פרטי שהסיע מטייילים ישראלים איבד בצהריים את דרכו במהלך נסיעה סמוך לחברון ונכנס לשטח שנמצא תחת שליטה פלסטינית. מספר תושבים מקומיים, שהבחינו בכלי הרכב, החלו ליידות לעברו אבנים. בעקבות התקרית הוזעקו למקום כוחות הביטחון, אך תוך זמן קצר התעשת הנהג, חזר על עקבותיו ועזב את האזור במהרה.

שלושה נוסעים נפצעו קל מרסיסים וכמה לקו בחרדה. בצה"ל בודקים את נסיבות האירוע.

תקרית במהלך ריצה

בחודש שעבר נכנסו בשוגג עשרה חיילים שיצאו לריצה ולמבחן כושר לשטח A והותקפו. צעירים פלסטינים החלו ליידות לעבר החיילים הרצים אבנים, ועד מהרה החלה להתפתח תגרת ידיים בין הצדדים. החיילים טוענים גם כי חפציהם נגנבו על ידי הפלסטינים.

שלושה חיילים נפצעו באורח קל, ונזקקו לטיפול. הפלסטינים טענו כי כוח מיוחד של צה"ל הגיע לחלץ את החיילים במקום, ועשה שימוש בגז מדמיע ורימוני הלם.

ביישוב היהודי בחברון זעמו על התקרית. פעיל הימין ברוך מרזל האשים בתקרית דווקא את צה"ל, בכך שנתן הקלות לפלסטינים בחברון, הסיר מחסומים וטען כי זוהי התשובה הפלסטינית למחוות הישראליות.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק