בכיר בחמאס ינסה לשכנע את ראשי הארגון: שובו לשיחות על שליט

דווקא אחד ממקימי הארגון בגדה המערבית, שקיבל "חנינה" לאחרונה מישראל והוגלה מחוץ לשטחי הגדה, הוא התקווה החדשה לחידוש המו"מ לשחרורו של החייל. השייח' סאלח אעורי הגיע לדמשק - שם ינסה לשכנע את חאלד משעל לחדש את המגעים לעסקה

האם מתחדשים המגעים לשחרורו של גלעד שליט? ייתכן שדווקא בכיר חמאס שקיבל "חנינה" מישראל - הוא התקווה החדשה של משפחתו של החייל החטוף מזה שלוש שנים וחצי בידי החמאס. בישראל מקווים כי הוא ילחץ על ראשי החמאס בדמשק - על מנת לשכנעם לחדש המגעים עם ישראל.

השייח' סאלח אעורי, ממקימי החמאס בגדה המערבית, הגיע בשבועות האחרונים להסכמה עם ישראל, במסגרתה הוא ישוחרר לגלות מרצון, מעבר לגבולות הארץ. השבוע הוא הגיע לדמשק שבסוריה, אך עוד קודם לכן הוא נפגש עם מספר גורמים ישראליים שהציגו בפניו את תמונת המצב במגעים לשחרורו של שליט.

ישכנע את משעל?

אעורי עודכן בפרטי המשא ומתן וכן בדרישות הארגון, וכעת מקווים בישראל כי הוא ייפגש עם ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, בניסיון לשכנעו לחדש את המגעים עם ישראל בעניינו של החייל החטוף. עם זאת, בישראל מדגישים כי אין מדובר במתווך נוסף לעסקה, אולם בהחלט רואים בו ערוץ מעניין באמצעותו ניתן לחדש את השיחות.

המגעים לשחרורו של שליט הוקפאו בחודשים האחרונים, לאחר שישראל הגישה מספר הסתייגויות בסבב השיחות האחרון עם החמאס. בין לבין התפוצצה גם פרשיית חיסולו של בכיר הארגון בדובאי, מחמוד אל-מבחוח, שגרמה אף היא להקפאת השיחות.