חייל טוען: אלמונים ניסו לחטוף את נשקי

לאחר שנחשפה הכנופייה שחטפה כלי נשק מחיילים בצפון וסחרה בהם, טוען חייל צה"ל כי הלילה תקפו אותו שלושה אלמונים וניסו לגנוב את נשקו ליד בית זרזיר. לדברי החייל, רק לאחר שירה באוויר הם עזבו אותו ונמלטו ללא הנשק. המשטרה חוקרת את אמיתות גרסת החייל - שהיה שתוי

ניסיון חטיפת נשק? חייל צה"ל מאזור העמקים טוען ששלושה אלמונים ניסו אמש לחטוף את נשקו בכניסה לבית זרזיר. לדברי החייל, השלושה נמלטו מהמקום לאחר שירה צרור יריות באוויר. המשטרה חוקרת את גרסת החייל.

על פי החייל האירוע התרחש בשעות הערב אתמול, בעת שחיכה לטרמפ סמוך לתחנת דלק דור אלון באזור בית זרזיר. מהמשטרה נמסר כי שלושה תרמילים נמצאו באזור עליו העיד החייל, בו הותקף בפתאומיות על-ידי האלמונים. עם זאת, הדגישו במשטרה כי החייל היה שתוי בעת האירוע ולא נמצאו על גופו סימנים המעידים על העימות הפיזי שעבר.

כתב אישום נגד גונבי הנשק בצפון

בתחילת השבוע הודיעה הפרקליטות על כוונתה להגיש כתב אישום נגד המעורבים בפרשות חטיפת נשק מחיילים בצפון. כנופייה של שמונה צעירים מאזור סכנין חשודים בתקיפת שני חיילי צה"ל בצפון וחטיפת נשקם.

המקרה הראשון ארע בתחילת השנה בשכונת גבעת רם בכרמיאל. חייל צה"ל הוכה בחוזקה על-ידי אלמונים שנמלטו מהזירה וחטפו את נשקו. אירוע דומה התרחש כחודש וחצי לאחר מכן בצומת כוח. חייל בסדיר ספג מהלומות בראשו משני חברי הכנופייה שנמלטו מהזירה במכוניתם עם נשקו. לאחר מכן מכרו החשודים את הרובים לסוחרי נשק תמורת 34 אלף שקלים.

לאחר חקירה סמויה נעצרו שני אחים מסכנין בשנות ה-20 לחייהם יחד עם בן דודם, שעל פי החשד ניסו לאתר מספר פעמים חיילים בעיקר בטרמפיאדות ולעקוב אחר תנועותיהם. מאוחר יותר לכדה
המשטרה שישה חשודים נוספים מסכנין, כפר כנא ואעבלין שהיו מעורבים בתכנון, בהסעת חברי החולייה ובתקיפת החיילים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק