אהוד ברק: מסירות הנפש של בני משפחת פרץ מופלאה

בין אלפי האנשים שממשיכים לפקוד את ביתם של משפחת פרץ וסביאטקובסקי ששכלו את בניהן, הגיעו גם נשיא המדינה ושר הביטחון כדי לחזק את בני המשפחה. "העוצמה שלכם היא אות ומופת לעם ישראל", אמר ברק לאם מרים. נשיא המדינה השתתף בצער המשפחות ואמר: "המקרה שלכם קורע את הלב"

נשיא המדינה שמעון פרס ושר הביטחון אהוד ברק ערכו היום ביקור ניחומים בבית משפחת פרץ, ששכלה את בנה אלירז בהיתקלות עם מחבלים בגבול רצועת עזה בסוף השבוע. לאחר מכן ביקר הנשיא גם את הוריו של של סמ"ר אילן סביאטקובסקי ז"ל, שנפל בתקרית.

"העם כולו מתייחד עם כאבכם", אמר ברק לאם הבוכייה מרים, שאיבדה לפני 12 שנים גם את בנה הבכור אוריאל בלבנון. שר הביטחון שיבח את המשפחה והדגיש את המסורת הארוכה של בניה בצה"ל: "מסירות הנפש של בני משפחת פרץ מופלאה. העוצמה שלכם היא אות ומופת לעם ישראל".

גם נשיא המדינה ביקש לחזק את ידי המשפחה בגבעת זאב. "המקרה שקרה לכם קורע את הלב", הדגיש פרס בפתח דבריו. "כששמעתי שאלירז נהרג 12 שנים אחרי שאחיו אוריאל נפל בלבנון הרגשתי יגון כבד מאין כמוהו. כשאני רואה את המשפחה מתמודדת אני יכול לומר שהזכות נפלה בחלקה של מדינת ישראל. כזו מסירות, כזה עומק נדיר, כזו אמונה. אני יכול לומר לכם כי כל העם נחרד מהמחיר הנורא שנאלצתם לשלם, היום כל העם מחבק אתכם".

אמו של פרץ: "למי אגש קודם?"

אמם של אלירז ואוריאל ז"ל שיתפה את הנשיא בימים הקשים העוברים על המשפחה מאז הבשורה המרה. "אתמול בהר הרצל נטרפה עליי דעתי. עמדתי בין הקברים של אוריאל ואלירז וכבר חשבתי על יום הזיכרון - למי אגש ראשון - אולי אלירז צריך אותי יותר כי עדיין לא התרגל בעוד שאוריאל כבר בן בית".

בסיום פגישתם ביקשה האם מפרס: "כנשיא מדינת ישראל, דבר עם הקב"ה, שאף אם לא תצטרך לעמוד בניסיון הזה".

"חלם לשרת בגולני"

לאחר מכן ערך הנשיא ביקור התנחומים אצל משפחתו של אילן סביאטקובסקי ושמע על הבן האהוב. "אילן רצה לשרת בגולני, זה היה החלום שלו", סיפרה אמו ילנה.

"כשנופל בן שלחם כגיבור ונפל כגיבור, כל העם מרגיש כמוכם ומצדיע לכם על כך שגידלתם נער כזה נפלא ואהוב על אחרים", אמר פרס לבני המשפחה. "זה קורבן נוראי להקריב. לצערי הרב למדינת ישראל יש עדיין אויבים ובנכם אילן נפל כשהגן על החיים".