בקבוק תבערה וצמיגים בוערים הושלכו לעבר מכונית במשגב

תושב הגליל יצא בנס מניסיון פיגוע סמוך לסכנין, כשאלמונים ידו לעברו בקבוק תבערה וארבו לו עם צמיגים בוערים. "מבחינתנו זו לא עליית מדרגה - אלא קפיצה של שתי מדרגות", אומרים במשטרה, שם חוששים מפני התקלחות ערביי הגליל לקראת יום האדמה

צמיגים בוערים לעבר מכוניות בגליל. אילוסטרציה (חדשות 2)

התחממות באזור הגליל: תושב אזור משגב הותקף הערב, בעת שנסע במכוניתו. אלמונים יידו לעבר מכוניתו בקבוק תבערה וגלגלו לעברו צמיגים בוערים. למרבה המזל הם פספסו והאיש לא נפגע. במשטרה חוששים מפני התלקחות בקרב ערביי הגליל לקראת יום האדמה.

ערנותו שלהנהג הצילה אותו הערב מפגיעת בקבוק תבערה שנזרק לעבר מכוניתו, ממש בכניסה ליישוב בו הוא גר. לאחר שנשם לרווחה המשיך האיש בנסיעתו, אז נתקל בניסיון פיגוע נוסף, כשאלמונים גלגלו לעברו צמיגים בוערים, מגבעה סמוכה לכביש. גם בפעם הזו הוא הצליח להימלט ללא פגע ולהזעיק את המשטרה.

נמצא מאגר של בקבוקי תבערה

כוחות רבים הגיעו למקום, חסמו מיד את ציר התנועה, ופתחו בסריקות אחר מיידי הבקבוק. בסריקות שערכו באזור נמצא מאגר גדול של בקבוקי תבערה סמוך למקום ממנו הושלך הבקבוק. "אם זה היה פוגע באוטו זה היה נגמר באסון", אמר לחדשות 2 גורם ביטחוני בכיר שהגיע למקום.

במשטרה מעריכים כי ניסיון הפיגוע נעשה על רקע לאומני ומביעים חשש שמדובר בהתלקחות האזור לקראת יום האדמה הקרוב. "מבחינתנו זו לא עליית מדרגה אלא קפיצה של שתי מדרגות, ערביי האזור מנסים להבעיר את השטח לקראת יום האדמה", סיפר הגורם הביטחוני.

מאז אירועי אוקטובר 2000 שרר שקט יחסי באזור משגב, אבל בשבועות האחרונים התרחשו מספר אירועים של יידוי אבנים לעבר מכוניות יהודים באזור. בשנה שעברה, בדיוק באותו התאריך, נמצא מטען חבלה בכניסה לאחד היישובים במשגב, אז העריכו כי גם היה מדובר בניסיון פיגוע שנכשל.