דיווח: ישראל תרגלה תקיפה באירן - במפרץ הפרסי

העיתון "אל-מנאר" היוצא לאור במזרח ירושלים דיווח בסוף השבוע כי מספר מטוסי קרב של חיל האוויר תמרנו תקיפה של מתקני הגרעין האירניים - "בשמי שתי מדינות ערביות במפרץ הפרסי". מקורות אמרו לעיתון כי ה"תמרון - חלק מהיערכות לתקיפה באירן"

האם החלו ההכנות בישראל לתקיפה באירן? העיתון "אל-מנאר" היוצא לאור במזרח ירושלים דיווח בסוף השבוע כי מספר מטוסי קרב ישראליים ערכו לאחרונה באזור המפרץ תמרונים המדמים תקיפה ברפובליקה האיסלאמית. "המטוסים ביצעו את התמרונים באזורים של שתי מדינות במפרץ הפרסי", אמרו מקורות לעיתון.

"המטוסים חגו בשמי שתי המדינות הערביות, הקרובות לאירן בשלהי חודש פברואר", הוסיפו המקורות. "המדינות הללו הטילו איפול מוחלט על האירוע, והאישור לכניסת המטוסים למרחב האווירי של אותן מדינות הוענק על ידי הדרגים הגבוהים ביותר - מבלי שבכירי מנגנוני הביטחון ידעו על כך".

אותם מקורות אף ציינו כי התמרון האחרון הוא "חלק מהיערכותה של ישראל לתקיפת מתקני הגרעין האירניים, אם לא תצלח תכניתו של הממשל האמריקני במניעת המשך פיתוח יכולותיה הגרעיניות הצבאיות של אירן". העיתון אף דיווח כי התמרון של חיל האוויר הישראלי בוצע בידיעתה של ארצות הברית.

"מחפשים אחר שני מתקני גרעין חדשים"

בתוך כך דיווח בסוף השבוע העיתון "ניו יורק טיימס" כי פקחים של הסוכנות הבילאומית לאנרגיה אטומית החלו לחפש אחר ראיות לכך שאירן החלה לבנות שני אתרים גרעיניים חדשים במדינה. על פי הדיווח, מחפשים הפקחים בין השאר אחר מיקומו של ציוד להעשרת אורניום ביוצר לאחרונה, והועבר בדרך מסתורית מהאתרים שנמצאים תחת פיקוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית.

עם זאת, גורמים אמריקניים אמרו לעיתון כי מבדיקה של צילומי לווין של מספר אתרים חשודים, לא נמצאו ראיות לקיומם של אתרים חדשים.