שטייניץ: "אם לא תהיה ברירה, נכבוש מחדש את הרצועה"

התבטאות חריפה של שר האוצר, שמגיב הבוקר להתחממות הגזרה בעזה. "ישראל לא תוכל להשלים עם התחמשות חמאס בטילים ארוכי טווח", אמר שטייניץ בראיון לקול ישראל

"אם לא תהיה ברירה, תצטרך ישראל לכבוש מחדש את רצועת עזה ולחסל את שלטון חמאס", כך אומר הבוקר שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ בראיון לתכנית "הבוקר הזה" ברשת ב' של קול ישראל. "ישראל לא תוכל להשלים עם התחמשות חמאס בטילים ארוכי טווח", אמר שטייניץ בראיון.

שר האוצר התייחס גם למשבר ביחסים בין ישראל לארצות הברית. "לחץ אמריקני על ישראל אינו מועיל ואינו הוגן, משום שממשלת נתניהו עשתה מחוות ענקיות לפלסטינים: מתן האפשרות לשפר את הכלכלה הפלסטינית והקפאת הבנייה", טען שטייניץ. "יש להבהיר לארצות הברית שהתחושה שנוצרה במזרח התיכון היא שוושינגטון פחות ידידותית".

היום יובאו למנוחות שני לוחמי צה"ל שנפלו בתקרית ביום שישי ברצועת עזה. רס"ן אלירז פרץ ייטמן בחלקה הצבאית בהר הרצל בשעה 11:00 בבוקר, וסמ"ר אילן סביאטקובסקי יובא למנוחות בשעה 15:00 בבית העלמין בראשון לציון.

במערכת הביטחון החליטו להטיל החל מהלילה בחצות ועד יום שלישי סגר מלא על שטחי יהודה ושומרון. במהלך הסגר יורשה מעבר פלסטינים רק במקרים הומניטריים וחריגים - ובאישור המנהל האזרחי.

שר הביטחון: צה"ל יידע להגיב על התקרית בעזה 

שר הביטחון אהוד ברק התייחס אף הוא להתחממות גזרת רצועת עזה בסוף השבוע האחרון, בראיון מיוחד ליאיר לפיד בתכנית "אולפן שישי". "אני סומך על צה"ל שיידע לקבוע את הזמן והמקום להגיב על האירוע הקונקרטי הזה", אמר השר ברק בתגובה על התקרית בה נהרגו רס"ן אלירז פרץ וסמ"ר אילן סביאטקובסקי מגולני.

ברק הבהיר כי למרות המגמה בה נוקט חמאס לאחרונה, לפיה מנסה לנטרל חוליות טרור שאינן פועלות מטעמו, אם יתברר שבתקרית היום מדובר באירוע תחת אחריות חמאס, "יהיו לכך משמעויות כבדות", לדברי ברק.

"צה"ל פועל בצורה יעילה מאוד בגבול הדרום, ואין כוונה לוותר על ההגנה על יישובי עוטף עזה", הוסיף השר ברק שציין כי ישראל תמשיך להגן בתוקף על יישובי הדרום, ולא תיכנע לפעילויות טרור נגד כוחותינו.