חיילים לרה"מ: השב לגלעד שליט את חירותו

מחר, כשאנו נחגוג את ליל הסדר, יציינו בני משפחת שליט חג רביעי בלי גלעד. במחאה החליטו קצינים וחיילים במיל' לשלוח מכתב לראש הממשלה על כך שטרם נחתמה עסקה לשחרור החייל החטוף."גלה מנהיגות, אומץ לב, והשב לגלעד את חירותו", הם מפצירים בנתניהו

ליל סדר רביעי בשבי: חיילי וקציני מילואים יעבירו היום לראש הממשלה בנימין נתניהו מכתב מחאה על כך שעדיין לא נחתמה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט.

"כמעט ארבע שנים חלפו וגלעד שליט, חייל צה"ל, שנחטף משטח ישראלי ריבוני, לא הוחזר", מדגישים החיילים ותולים את האחריות בהתנהלות הממשלה והעומד בראשה. "נראה שראש הממשלה אינו פועל בלב שלם ואינו מוכן להשלים את המהלך ההכרחי המתבקש להצלת חייו של גלעד שליט", כתבו.

"איננו מוכנים כי ממשלת ישראל תקבע קוים אדומים חדשים בעניין מחירים ודרכי מו"מ על גבו של חייל חי אשר נחטף בעת פעילות מבצעית ובמיוחד לנוכח הכשלים המבצעיים באירוע החטיפה ובניהולו.

בהמשך המכתב קוראים החיילים לנתניהו לפעול מיד על מנת להחזיר את החייל החטוף לחיק משפחתו במצפה הילה. "לא נאפשר שגורלו ייכנס לאזור הדמדומים. גלה מנהיגות, אומץ לב, והשב לגלעד את חירותו", הם מפצירים בראש הממשלה.

תגובת מערך ההסברה: עושים הכל כדי להשיב את גלעד

ראש מערך ההסברה הלאומי ניר חפץ מוסר בתגובה: "מיד לאחר השבעת הממשלה לפני כשנה הנחה רה"מ בנימין נתניהו את כל זרועות הביטחון לעשות כל מאמץ להחזרת גלעד שליט הביתה בריא ושלם. במקביל גויס חגי הגס לעמוד בראש הצוות המקצועי הרחב שפועל למען מטרה זו כל העת, והוכנס ציר תיווך גרמני מצרי. מאמצים אלה נשאו פרי חשוב עאשר ישראל הצליחה להשיג אימות חיים ראשון של גלעד בצורת קלטת וידאו שנותנת אינדיקציה למצבו ומטילה את האחריות לשלומו על החמאס בעיני העולם כולו.

חפץ הוסיף כי בחודש דצמבר 2009 כינס ראש הממשלה את פורום השביעייה להיוועצות וסמך את ידיו על הצעת ציר התיווך הגרמני מצרי לעסקה. "החלטה זו של נתניהו התבססה על איזון ראוי בין שני עקרונות: נכונות ישראלית מרחיקת לכת להחזיר את גלעד הביתה ובמקביל מניעה מאסירים פלסטינים מסוכנים להשתחרר למקומות שמהם יוכלו לפגוע באזרחי ישראל. מאז סוף דצמבר ועד עתה לא התקבלה תשובת חמאס להצעת ציר התיווך הגרמני-מצרי שממשיך לעבוד".

"ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך להורות לכל הגורמים המקצועיים לעשות כל מאמץ להחזיר את גלעד הביתה. כדי להצליח במשימה זו, יש לנהוג בסבלנות, חוכמה, קור רוח ובעצבי ברזל". סיכם חפץ.