מביאים את הבנים למנוחות

שני חיילי צה"ל שנהרגו בהיתקלות בגבול רצועת עזה בערב שישי יובאו היום למנוחת עולמים. רס"ן אלירז פרץ, בן 32 במותו מהיישוב עלי, יובא למנוחות בשעה 11 בחלקה הצבאית בבית העלמין בהר הרצל שבירושלים. סמ"ר אילן סביאטקובסקי, בן 22 במותו מראשל"צ, יובא לקבורה בשעה 15:00 בבית העלמין בעירו

מדינה שלמה תלווה היום את שני בניה, רס"ן אלירז פרץ וסמ"ר אילן סביאטקובסקי בדרכם האחרונה. למשפחת פרץ, שבנה ייטמן הבוקר בשעה 11:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין הר הרצל שבירושלים, תהיה זו הפעם השנייה שהיא קוברת את אחד מבניה, לאחר שאוריאל פרץ ז"ל, אחיו של אלירז נהרג בלבנון בשנת 1998. ההרוג השני בתקרית האש הקטלנית שהתרחשה בגבול רצועת עזה בערב שישי, סמ"ר אילן סביאטקובסקי, יובא למנוחות בשעה 15:00 בבית הקברות בעירו, ראשל"צ.

"אלוהים אוהב את הסיירת של משפחת פרץ"

אמו של רס"ן אלירז, מרים, סיפרה על בנה אלירז: "הבן שלי, ארבעת הבנים שלי, כולם שירתו בסיירת גולני. אני לא יודעת מה זה סיירת גולני, אבל אני יודעת שאלוהים אוהב את הסיירת של משפחת פרץ. אוהב מאוד. את הלוחמים האלה, את אלירז שלי שאני הייתי אומרת בפשטות - גיבור. גיבור חיל. ילד ששאף לחיים משמעותיים בחייו. ילד שלי, שכל שעה משעות חייו הקדיש לעם ישראל", הוסיפה אמו בכאב.

אמו של אלירז הוסיפה כי "אין אמא שרוצה, לא אצלנו ולא בצד השני -  במות ילדיה. אני לא מעלה תרחישים של מוות אלא של חיים. אני מלמדת את הילדים שלי לחיות בגאווה, בגבורה בארץ הזאת".

"בניי נהרגו כדי שאוכל ללכת בגאווה"

"אני לא שלחתי אותו למות. הוא רצה לחיות הבן שלי. אבל הבנים שלי הם קצינים וקצינים הולכים בחוד. הוא ראשון בקרב. ואם זה אומר להגיש עזרה או להילחם - הוא ראשון. הוא לא הלך למות, אלא כדי שאני ואת ועם ישראל יחיה. הבנים שלי נהרגו בשביל כולנו כדי שאלך בגאווה", אמרה מרים וסיפרה על ילדותה במרוקו: "נולדתי במרוקו. הלכתי כפופה, לא הייתה לי חירות. כאן בארץ הבנים שלי לובשים מדים ואני גאה. אני גאה להיות יהודיה".

אילן ראה בשירות כשליחות

ערב שישי בבית משפחת סביאטקובסקי היה קשה. מחוץ לבית המשפחה נשמעו זעקות והכי קורע לב. שכנים רבים, חברים וקרובי משפחה הגיעו לבית המשפחה על מנת לנסות ולנחם את בני המשפחה בשעתם הקשה.

הוריו של אילן הסתגרו בחדר צדדי, אחיו הגדול אריק ניסה לנחם אותם ואת המבקרים. "הוא היה מגיע הביתה פעם בשבועיים, הינו יוצאים ביחד, היינו החברים הכי טובים", סיפר אריק.

אילן היה מה שמכנים בסלנג הצבאי "מורעל", ראה בשירות הקרבי שליחות ולא חיפש את הדרך הקלה החוצה. קרובת משפחה אמרה כי אילו סיפר לאמו שהוא לא מפחד למות, ושזו המדינה שלו.

התקרית בעזה - סיקור מיוחד

אמו של אלירז פרץ במונולוג מצמרר

משפחה מוכת שכול: אחיו של אלירז פרץ נהרג בלבנון

"התקרית אתמול ברצועה - ביש מזל"

קצין וחייל נהרגו בגבול הרצועה

החייל שנפצע קשה מתאושש בבית החולים