"התקרית אתמול ברצועה - ביש מזל"

החלטת הסמג"ד להיכנס רגלית לשטח הפלסטיני הייתה נכונה וכוח צה"ל פעל כשורה – כך עולה מתחקיר ראשוני שערך צה"ל לאירוע אמש. השר בן אליעזר אמר בתכניתנו "פגוש את העיתונות" כי "פעולות כאלה אנחנו עושים כל לילה, זה לא דבר לא שגרתי ומה שקרה אתמול זה ביש מזל

כוח צה"ל פעל אתמול כשורה והחלטת הסמג"ד להיכנס רגלית לשטח הפלסטיני הייתה נכונה – כך עולה מתחקיר ראשוני שערך צה"ל לאירוע אמש. מהתחקיר עולה כי גם האיגוף וגם ההחלטה להיכנס לשטח הפלסטיני שהיה קרוב לגדר היו נכונים. החולייה הפתיעה מטווח קצר, והחיילים נפגעו מרימון שהתפוצץ באפוד של הסמג"ד.

שר התמ"ת בנימין בן אליעזר אמר בתכניתנו "פגוש את העיתונות" כי ההסלמה בדרום בשבוע האחרון אינה מראה על התמסמסות של הבנות עופרת יצוקה. "פעולות כאלה אנחנו עושים כל לילה, זה לא דבר לא שגרתי ומה שקרה אתמול זה ביש מזל".

עוד אמר השר בן אליעזר, כי "אם חס וחלילה יתברר שכתוצאה מזה חמאס מרים את הראש – אז נגיב. לא הייתי מציע את זה לחמאס".

כוח צה"ל עזב הבוקר את רצועת עזה לאחר שבלילה נכנסו לאזור חמישה טנקים בעקבות התקרית בה נהרגו שני חיילי צה"ל. הטנקים ירו פגזים בחיפוי של מסוקים ומזל"טים, פוצצו מטען שנמצא שם אתמול ושיטחו את הקרקע עליה אירעה התקרית.

חמאס: "מוכנים להדוף כל מתקפה ישראלית"

הזרוע המבצעית של חמאס קיבלה אחריות על התקרית אתמול והאשימה את ישראל. "כוח ישראלי חדר לתוך השטח הפלסטיני, ולוחמינו הפתיעו אותו", אמר דובר הזרוע, אבו עוביידה. "אנו במצב מוכנות תמידי, ומוכנים להדוף כל מתקפה ישראלית".

מבית החולים סורוקה עדכנו הבוקר כי מצבו של אחד הפצועים בתקרית מוסיף להיות קשה. הוא סובל מפציעה באזור החזה וחלל הבטן. אתמול בערב עבר הפצוע ניתוח מורכב והוא מונשם ומורדם ומטופל ביחידה לטיפול נמרץ כללי. מצבו של הפצוע הנוסף מוסיף להיות קל.

כמו כן, הבוקר נשמעה אזעקת צבע אדום באזור המועצה האזורית שער הנגב. לאחר סריקות במקום התגלה כי קסאם התפוצץ בשטח פתוח סמוך לאחד הקיבוצים באזור. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

הרימון התפוצץ על גופו של פרץ

אתמול נהרגו בגבול עם רצועת עזה רס"ן אלירז פרץ, סמג"ד בגולני בן 31, וסמ"ר אילן סביאטקובסקי בן ה-21. בנוסף, חייל נפצע בינוני עד קשה וחייל נוסף נפצע באורח קל, בחילופי אש עם חוליית מחבלים חמושים אשר עסקה בהנחת מטענים סמוך לגדר המערכת. הודעה נמסרה למשפחות ההרוגים. החיילים הפצועים פונו במסוק לבית חולים.

מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי ככל הנראה נפגעו החיילים בעת שניהלו מרדף אחרי שני מחבלים פלסטינים שניסו להניח מטען סמוך לגדר המערכת. לאחר שהבחין רס"ן פרץ ז"ל במחבלים הוא פקד על חייליו לנהל אחריהם מרדף. כאשר נכנסו לשטח הרצועה, ירה אחד המחבלים לעבר הכוח, פגע ברימון שהיה מונח על גופו של פרץ והביא לפיצוצו ולמותו של הקצין במקום. כתוצאה מהפיצוץ, ככל הנראה, נהרג גם סמ"ר אילן סביאטקובסקי.

בהודעת דובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בחמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה ובאחריותו לשמור על השקט". עוד נמסר בהודעה כי "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי המדינה ובחיילים, וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל".

שר הביטחון סומך על צה"ל

"אני סומך על צה"ל שיידע לקבוע את הזמן והמקום להגיב על האירוע הקונקרטי הזה", כך אמר אמש שר הביטחון אהוד ברק, בתגובה ראשונה על התקרית ברצועת עזה, בה נהרגו רס"ן אלירז פרץ וסמ"ר אילן סביאטקובסקי מגולני.