הותר לפרסום: קצין וחייל נהרגו בגבול הרצועה

קצין וחייל צה"ל נהרגו, חייל נוסף נפצע בינוני וחייל באורח קל בחילופי אש עם חוליית מחבלים חמושים אשר עסקה בהנחת מטענים סמוך לגדר המערכת. הודעה נמסרה למשפחות ההרוגים. השבוע נהרג סמ"ר גבריאל צ'פיץ', בן 21 מזכרון יעקב מאש כוחותינו בכיסופים

הותר לפרסום: קצין וחייל צה"ל נהרגו, חייל נפצע בינוני עד קשה וחייל נוסף נפצע באורח קל, בחילופי אש עם חוליית מחבלים חמושים אשר עסקה בהנחת מטענים סמוך לגדר המערכת. הודעה נמסרה למשפחות ההרוגים. החיילים הפצועים פונו במסוק לבית חולים.

מצה"ל נמסר כי כוח של צה"ל שנתקל במחבלים השיב בירי לעבר מקור האש, ממנו נהרגו שני מחבלים פלסטינים. עוד מציין דובר צה"ל כי בגבול רצועת עזה מתבצעת פעילות צבאית רבה בשילוב כוחות שונים על מנת להגן תושבי דרום הארץ. פעולה זו קשה ותובענית ומתבצעת ביום ובלילה משני עברי הגדר.

סוכנות הידיעות מען דיווחה מוקדם יותר על חילופי אש קשים שמתנהלים בין כוח צה"ל לחמושים פלסטינים, ליד גבול רצועת עזה. על פי הדיווח, כוח צה"ל הרג שני מחבלים חמושים שביקשו להניח מטען חבלה סמוך לגדר המערכת.

הרימון שעל גופו התפוצץ

מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי ככל הנראה נפגעו החיילים בעת שניהלו מרדף אחרי שני מחבלים פלסטינים שניסו להניח מטען סמוך לגדר המערכת. לאחר שהבחין רס"ן פרץ ז"ל במחבלים הוא פקד על חייליו לנהל אחריהם מרדף. כאשר נכנסו לשטח הרצועה, ירה אחד המחבלים לעבר הכוח, פגע ברימון שהיה מונח על גופו של פרץ והביא לפיצוצו ולמותו של הקצין במקום. כתוצאה מהפיצוץ, ככל הנראה, נהרג גם סמ"ר אילן סביאטקובסקי.

בהודעת דובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בחמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה ובאחריותו לשמור על השקט". עוד נמסר בהודעה כי "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי המדינה ובחיילים, וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל".

גבריאל צ'פיץ' נהרג מירי כוחותינו

לפני שלושה ימים נהרג חייל השריון, סמ"ר גבריאל צ'פיץ', בן 21 מזכרון יעקב, בתקרית ירי בכיסופים. החייל נהרג מאש כוחותינו כאשר חיילים מחטיבת גולני ירו בשוגג לעברו ופגעו בו בחזה. צ'פיץ' השאיר אחריו הורים, אח ואחות.

התקרית בה נהרג צ'פיץ' אירעה כאשר כוח גולני שהיה במקום פתח באש אל עבר שלושה שוהים בלתי חוקים שניסו לעבור את הגבול, אך ירה בשוגג לעבר חבריהם שהיו במחסום - מה שהוביל לתוצאות הקטלניות.

ככל הנראה, אירעה הטרגדיה לאחר ששני הכוחות פתחו בירי אל עבר השב"חים בו זמנית, כך נוצר מצב של ירי דו-צדדי - אל תוך המחסום ומחוצה לו. החייל נפגע בחזה מן הירי, נפצע אנושות ומת זמן קצר לאחר מכן. השב"חים עצמם לא נפגעו בתקרית ונעצרו על ידי צה"ל.

מתחקיר ראשוני שבוצע בשטח על ידי גורמים צבאיים עולה כי מ"מ השריון ששהה במוצב הסמוך חתר למגע עם המסתננים כפי שנדרש, אך עשה זאת זאת ללא קסדה, מה שככל הנראה בלבל את כוח כוח גולני שהגיע למקום וגרם לחילופי האש הדו הצדדים בין כוחותינו.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק