המטוסים הישראליים בהונגריה: בכיר במחלקת התעופה פוטר מתפקידו

בהונגריה לא מפסיקים לעסוק בחשיפת פעילות חיל האוויר, לכאורה, במדינה: הממשלה הורתה לפטר את נמצא ראש מחלקת התובלה האווירית במדינה ולנקוט צעדים משמעתיים נגד 4 פקחי טיסה - בעקבות חקירה ממלכתית שנפתחה לאחר המקרה. במדינה דווקא קושרים את חשיפת הפרשה לבחירות הקרובות

פרשת פעילות חיל האוויר בשמי הונגריה ממשיכה להסעיר את בודפשט: ממשלת הונגריה החליטה לפטר את ראש מחלקת התובלה האווירית במדינה, ולנקות בהליכים משמעתיים נגד ארבעה פקחי טיסה בנמל התעופה הבינלאומי בעיר. זאת, בתום חקירה שהורתה הממשלה לערוך על רקע חשיפת פעילותם של שני מטוסים ישראליים בשמי המדינה.

בכלי התקשורת ההונגריים התפוצצה הפרשה לראשונה בשבוע שעבר, אז דווח כי שני מטוסים של חיל האוויר, שנשאו אמצעי ריגול ומודיעין, חגו בשמי המדינה ואף נחתו בשטחה. בישראל לא הוענקה לכך התייחסות עד כה, אולם בטורקיה דיווחו כלי תקשורת כי למטוסים הישראליים ש"נחשפו" אף היה קשר ישיר לחיסול האזרח ההונגרי ממוצא סורי.

"פקחי הטיסה הפרו את הכללים"

תחנת הטלוויזיה ההונגרית MR1 דיווחה כי בעקבות החקירה הממלכתית בהונגריה, נמצא ראש מחלקת התובלה האווירית במדינה אשם בכך שלא יידע את גורמי המודיעין בהונגריה בדבר הפעילות של חיל האוויר הישראלי. "פקחי הטיסה הפרו את הכללים להם הם מחוייבים", אמר אמש שר התחבורה ההונגרי והדגיש: "ביטחונה של הונגריה לא היה תחת איום בגלל המטוסים".

עם זאת, פרשנים במדינה קושרים את התפוצצות הפרשה, בכלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה, בתזמון הקשור דווקא לבחירות הקרובות במדינה. בעוד כשבועיים ייגשו תושבי הונגריה לקלפיות, ובמדינה צופים ניצחון לאופוזיציה. גורמים במדינה סבורים כי הבחירה לחשוף את הפעילות הישראלית, לכאורה, בשמי הונגריה, נועדה לחזק את האופוזיציה ולהחליש את הממשלה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק