אין פרוטקציה: אשתו של אבו מאזן לא הורשתה להיכנס להר הבית

אשת הראיס ביקשה ללוות את אשת נשיא צ'צ'ניה שביקרה בירושלים, ולהתפלל עמה במתחם הר הבית. ישראל סירבה, מחשש שהדבר יעשה רושם ש"הפלסטינים הם הריבון בהר הבית". אשת הנשיא הצ'צ'ני נכנסה לבד והתפללה במתחם

מפגינות בהר הבית, ארכיון (חדשות 2)

החלטה זו החלטה: ישראל לא התירה לרעייתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, להיכנס ולהתפלל בהר הבית בירושלים - כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". לפי הדיווח, ביקשה אשתו של הראיס ללוות את אשת נשיא צ'צ'ניה, מוסלמית אדוקה, לתפילה בהר הבית, אך נתקלה בסירוב מצדה של ישראל.

שלשום הגיעה אשתו של נשיא צ'צ'ניה לביקור צליינות בישראל וברשות הפלסטינית. לאחר שהתארחה ברמאללה, היא ביקשה לעלות לתפילה על הר הבית. פנייה רשמית הועברה לישראל - אך זו סירבה להעניק אישור לשתיים להיכנס למתחם הר הבית.

ישראל: הרשות הפלסטינית אינה הריבון בהר הבית

עם זאת, בתום התייעצות שהתקיימה בדרג מדיני בכיר, הוחלט להתיר לאשת הנשיא הצ'צ'ני לעלות בגפה להר הבית. היא קיבלה את האישור והתפללה במתחם.

בעיתון נטען כי בישראל חששו להעניק לאשתו של אבו מאזן להתלוות לאורחת, מחשש שהמהלך יצור רושם שהפלסטינים הם הריבון בהר הבית. גורמים מדיניים בכירים הסבירו שמדיניות ישראל היא שמבקרים זרים לא עולים להר הבית בחברת אישים של הרשות הפלסטינית, והוחלט שלא לחרוג ממנה.