הרמטכ"ל: חמאס לא מעוניין בחימום הגזרה

התגברות ירי הקסאם לעבר ישראל עמד הבוקר במוקד דיוני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי נתן סקירה ביטחונית על המתרחש באזור, והדגיש כי חמאס מעוניין לשמור על השקט והיציבות באזור. גם הנושא האירני עלה לדיון בוועדה ולדברי אשכנזי, פרויקט הגרעין נמשך

הרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי התייחס הבוקר בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת להסלמה בדרום ולהתגברות ירי הקסאם לעבר יישובי עוטף עזה.

לדברי הרמטכ"ל, החמאס לא מעוניין בחימום הגזרה, דבר שעומד בניגוד לאינטרסים שלו. אשכנזי הוסיף עוד כי גורמים בחמאס לא מעוניינים שהמצב ייצא בשליטה, מה שעלול לערער את אחיזתם ברצועה.

הלילה תקפו מטוסי חיל האוויר הישראלי מחסן אמצעי לחימה ברצועת עזה. "אם החמאס רוצה הוא יכול להקפיד יותר על השקט בגבול", אמר אשכנזי בהתייחס לתקיפה הלילית על רצועת עזה.

גם הנושא האירני לא חמק מסקירתו של הרמטכ"ל. "אירן ממשיכה בתוכנית הגרעין שלה", העריך אשכנזי. הרמטכ"ל הוסיף כי ההפגנות לא צפויות להחליש את המשטר באירן וכי חיזבאללה ממשיך לתגבר את כוחותיו מצפון לליטני.

ירי הקסאמים מהרצועה לא פוסק מאז השבוע שעבר. בשבוע האחרון שוגרו מהרצועה לשטח ישראל למעלה מ-10 רקטות, אחת מהן גרמה למותו של פועל תאילנדי בנתיב העשרה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק