החייל ההרוג כתב בפייסבוק: "מת לעוף מהשטח"

בית משפחת צ'פיץ' בזיכרון יעקב התמלא הלילה בחברים וקרובי משפחה שהגיעו לנחם אבלים בעקבות מותו של בן המשפחה, סמ"ר גבריאל צ'פיץ', מאש כוחותינו בגבול עזה. חבריו מספרים על אדם שהיה חבר למופת. "אי אפשר לתאר כמה מקסים הוא היה", אמרו. גבריאל יובא היום בשעה 15:00 למנוחות עולמים בבית העלמין הצבאי בזכרון יעקב

עשרות רבות של בני משפחה וחברים הגיעו במהלך הלילה לבית משפחת צ'פיץ' בזיכרון יעקב, כדי לנחם את הוריו, אחיו ואחותו של חייל צה"ל שנהרג אמש מירי כוחותינו סמוך לגדר הגבול ברצועת עזה. סמ"ר גבריאל צ'פיץ' יובא היום למנוחות עולמים בשעה 15:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין בזיכרון יעקב.

בהודעה האחרונה בעמוד הפייסבוק שלו, כתב גבריאל: "בשטח, מת לעוף כבר". עכשיו מתמלא העמוד בהודעות אבל של חבריו ומשפחתו, שאף פתחו עמוד לזכרו ברשת החברתית.

חבריו של גבריאל סיפרו כי הוא היה חייל בעל מוטיבציה גדולה לשרת ביחידה קרבית, בדיוק כפי שעשה אחיו הגדול. "הוא תמיד אמר לי שהוא רוצה להילחם במחבלים", סיפר חבר ילדות של צ'פיץ', אלדן אשכנזי. "אמרתי לו שהוא לקראת סיום השירות והוא עשה מספיק כלוחם, הצעתי לו לנוח, לכייף קצת, אבל הוא לא ויתר". אשכנזי הוסיף ואמר: "גבריאל רצה לעשות יותר איקסים על הנשק שלו מאחיו", כלומר להרוג יותר מחבלים ממנו.

המשפחה גילתה על נסיבות המוות מהטלוויזיה

למרבה הצער, כמה דקות בלבד לאחר שקצין העיר בישר להם את הבשורה המרה, הבינו בני משפחתו של גבריאל מהדיווחים בטלוויזיה כי בנם נהרג מאש כוחותינו. האח עדיאל זעק תוך שהוא ממרר בבכי: "אנחנו רוצים נתיחה, רוצים להבין מה קרה לאח שלי".

מספר שעות לאחר מכן הגיעה האחות אנאבל, המשרתת גם היא כחיילת בשירות סדיר בחיל האוויר. שני האחים הסתגרו מכונסים בעצמם בתוך אחד מהחדרים בבית. שי כבזה, חבר אחר של גבריאל, תיאר אותו כבחור מלא שמחת חיים. "אי אפשר למחוק את החיוך שלו", הוא תמיד רצה לבלות, תמיד עזר לאנשים ובאמת שקשה לתאר כמה מקסים הוא היה. הוא היה פשוט מלך השכונה, אדם יוצא דופן".

תקרית ירי דו צדדית הביאה למותו של גבריאל

התקרית אמש אירעה כאשר כוח גולני שהיה במקום פתח באש אל עבר שלושה שוהים בלתי חוקים שניסו לעבור את הגבול, אך ירה בשוגג לעבר חבריהם שהיו במחסום - מה שהוביל לתוצאות הקטלניות.

ככל הנראה, אירעה הטרגדיה לאחר ששני הכוחות פתחו בירי אל עבר השב"חים בו זמנית, כך נוצר מצב של ירי דו-צדדי - אל תוך המחסום ומחוצה לו. החייל נפגע בחזה מן הירי, נפצע אנושות ומת זמן קצר לאחר מכן. השב"חים עצמם לא נפגעו בתקרית ונעצרו על ידי צה"ל.

מתחקיר ראשוני שבוצע אמש בשטח על ידי גורמים צבאיים עולה כי מ"מ השריון ששהה במוצב הסמוך חתר למגע עם המסתננים כפי שנדרש, אך עשה זאת זאת ללא קסדה, מה שככל הנראה בלבל את כוח כוח גולני שהגיע למקום וגרם לחילופי האש הדו הצדדים בין כוחותינו.