עיתון טורקי: "חיל האוויר הישראלי השתתף בחיסול הבכיר הסורי בהונגריה"

אין סוף לספקולציות: העיתון הטורקי "ראדיקל" קושר הבוקר בין חשיפת פעילות חיל האוויר הישראלי בשמי הונגריה בשבוע שעבר לבין חיסול האזרח הסורי בבודפשט. "טורקיה אישרה לשני המטוסים הישראלים לעבור בשטחה אולם ישראל התחייבה שהם לא נושאים אמצעי ריגול", נכתב בדיווח, "לחיסול סממנים דומים מאד לחיסול מבחוח בדובאי"

פרשת חיסול האזרח הסורי בהונגריה: עיתון טורקי טוען הבוקר כי שני המטוסים הישראליים שנצפו בשמי הונגריה בשבוע שעבר קשורים ישירות לחיסול, ואף סייעו בחילוצם והעברתם של ה"מחסלים" מהונגריה - לישראל.

במסגרת הדיווח שפורסם הבוקר בעיתון הטורקי "ראדיקל", נמצא קשר בין החיסול של הבכיר הסורי לבין חשיפת פעילות המטוסים הישראליים בשמי הונגריה, גם על סמך הודעה שפרסם הצבא הטורקי, לפיה טורקיה אישרה את פעילותם של שני המטוסים במרחב האווירי הטורקי.

"טורקיה אישרה לשני המטוסים לעבור בשטחה - בדרכה להונגריה", כך דווח בעיתון. עד כה הפרסומים על חשיפת פעילות חיל האוויר בהונגריה הופיעו אך ורק בתקשורת ההונגרית.

עם זאת, העיתון טוען כי ישראל הפרה ביודעין את הסיכומים עם הטורקים, לאחר שהתחייבה כי המטוסים אינם נושאים אמצעי ריגול או מודיעין. "למרות הבטחותיה של ישראל, שני מטוסי הריגול הם שחדרו למרחב האווירי של טורקיה - בדרכם להונגריה", כך על פי הדיווח הטורקי.

"סממנים דומים לחיסול מבחוח"

העיתון הטורקי אף מביא את דעתם של מספר פרשנים טורקיים, הקושרים את פעילות המטוסים בשמי הונגריה לחיסול האזרח הסורי בבודפשט, וזאת על סמך הסמיכות בשעות בין חשיפת פעילות חיל האוויר לבין החיסול עצמו.

"חיסולו של ההונגרי ממוצא סורי בסאם טראשי בוצע אמנם ב-07:08 בבוקר, לפני כניסת המטוסים הישראליים למרחב האווירי הטורקי, אך אין זה אומר שהמטוסים לא סייעו במבצע לאחר החיסול", צוטטו הפרשנים בעיתון.

"לחיסול בהונגריה סממנים דומים מאוד לסממנים מחיסולו של בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי", כך לדברי פרשני העיתון, שקשרו גם את המטוסים לחיסול, משום שישראל "לא הסכימה לומר מהי משימתם של המטוסים, ולשם מה הם זקוקים להיכנס למרחב האווירי הטורקי". העיתון מזהיר כי במידה ואכן המטוסים קשורים לחיסול, הרי שטורקיה נחשבת כעת כמעורבת ישירות בחיסול.

עצם האישור שניתן למטוסים הישראלים, כך על פי הדיווח, מעיד על המשך שיתוף הפעולה בין טורקיה לישראל במישור הצבאי. "כך או כך, בהונגריה ממשיכים לחקור את הפרשה", דווח. 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק