לראשונה: נציג מצרי מגיב על מעצר העיתונאי

נציג מצרי בישראל מגיב לראשונה לפרשת מעצרו של העיתונאי יותם פלדמן בידי כוחות הביטחון המצרים. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר סגן הקונסול המצרי, סעיד נביל, כי פלדמן "ישוחרר לאחר שהחקירה תסתיים ופציעתו תשתפר". הקונסול הוסיף: "עד כה אין נגדו אישומים". משרד החוץ בתגובה: "מתקיים דיאלוג רצוף עם המצרים"

כבר שישה ימים שיותם פלדמן עצור בידי הצבא המצרי ברפיח בחשד שניסה להסתנן לישראל דרך הגבול הפרוץ בשליחות עיתונאית. היום מגיב לראשונה נציג מצרי בישראל לפרשת המעצר, ומצהיר: "כשהפציעה שלו תשתפר - הוא ישוחרר".

סעיד נביל, סגן קונסול מצרים בישראל, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "כשהחקירה תסתיים הוא ישתחרר. אני יודע שהוא נפצע וכשפציעתו תשתפר - אני חושב שהוא ישתחרר, אני לא יכול להיות בטוח".
 
עוד אמר סגן הקונסול "עד כה אין נגדו אישומים, אם יהיו אישומים יודיעו לשגרירות שלכם...זה לא רשמי, אנחנו כולנו מנחשים כאן".
 
ממשרד החוץ בירושלים נמסר כי מתקיים דיאלוג רצוף עם הגורמים הרלוונטיים במצרים, ו"אנחנו מקווים לסיום הפרשה בהקדם האפשרי", כך ממשרד החוץ. 
 
ייתכן שפלדמן יועמד לדין צבאי
 
העיתונאי הישראלי, יותם פלדמן, שנעצר לפני 6 ימים במצרים כשניסה להסתנן לשטח ישראל מסיני, נחקר בימים האחרונים במשרד התובע הצבאי המצרי. בהודעה מטעם המשרד נמסר כי ייתכן שפלדמן יועמד לדין צבאי במצרים.

פלדמן נעצר שעה שניסה להסתנן יחד עם פליט מגאנה דרך גדר תיל בגבול ישראל-מצרים, במסגרת תחקיר לערוץ 10. גורמי ביטחון במצרים סיפרו אתמול כי לאחר שנעצר על ידי כוחות הביטחון הם גילו כי הוא פצוע בידו והעבירו אותו לבית החולים.

לאחר מכן, על פי הדיווחים במצרים, הוא הועבר לחקירה של כוחות הביטחון, ובישראל החלו במאמצים כבירים להשיבו לארץ מהר ככל שניתן. המאמצים הללו עדיין עולים בתוהו. במצרים זועמים על הסיפור, למרות שבכלי התקשורת הרשמיים במדינה לא הוענקה לכך התייחסות.

עו"ד אביגדור פלדמן, אביו של יותם, סירב בשיחה עם חדשות 2 להתייחס לכל הפרשה, אך הוא מצוי בקשר עם הגורמים הרלוונטיים בישראל, הממשיכים לנסות להשיבו. כך או כך, גורמים במצרים אמרו כי כניסתו בעתיד של פלדמן למדינה תיאסר, לאחר שהוא נכנס בדרך חוקית דרך מעבר טאבה למצרים - אך ניסה לשוב לישראל דרך פרצה בגדר הגבול.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק