דיווח: צבא לבנון פתח באש לעבר שני מטוסי קרב ישראליים

צבא לבנון פירסם לפני זמן קצר הודעה רשמית, לפיה נפתחה אש נ"מ לעבר שני מטוסי קרב ישראליים שחגו בשמי דרום-מזרח לבנון. "המטוסים חדרו למרחב האווירי באזור העיירה חצביא", נטען בהודעה. בלבנון טוענים: ישראל ממשיכה להפר את החלטות האו"ם שלאחר מלחמת לבנון השנייה

מטוסים ישראלים חגו בשמי לבנון? (חדשות 2)

שוב מתיחות בגבול הצפון? צבא לבנון הודיע כי מערך הנ"מ שלו בדרום המדינה פתח באש לעבר שני מטוסי קרב ישראליים שחגו בגזרה המזרחית של דרום לבנון. לא דווח אם המטוסים הישראליים השיבו אש בתגובה.

"אש נ"מ נפתחה לעבר שני המטוסים, שחדרו למרחב האווירי באזור העיירה חצביא, בדרום-מזרח לבנון", נמסר בהודעה רשמית של צבא לבנון. כלי תקשורת במדינה דיווחו כי לאחר הירי - נעלמו המטוסים הישראליים מהאזור.

בשבוע שעבר: דיווח על פעילות חיל האוויר בהונגריה

בלבנון שבים לטעון גם היום כי בשמי המדינה ממשיכים לחוג מטוסי ומסוקי קרב ישראליים, חרף החלטת האו"ם בתום מלחמת לבנון השנייה. גורמים ביטחוניים בלבנון אמרו גם היום כי "מדובר בהפרה בוטה של החלטה 1701", וכי כמעט מדי יום חגים מטוסים ישראלים בשמי המדינה.

הפעם האחרונה בה דווח בלבנון על ירי נ"מ לעבר מטוסי קרב ישראליים, היה בדצמבר 2009, אז חדרו לכאורה שני מטוסים ישראליים למרחב האווירי הלבנוני.

בשבוע שעבר דווח בהונגריה כי שני מטוסים של חיל האוויר הישראלי נראו חגים מעל מדינות מזרח אירופה. "המטוסים התקרבו לשדה התעופה בבודפשט, אך לא נחתו שם", דיווחו כלי תקשורת במדינה. "המטוסים קיבלו אישור לטוס באזור", אמר דובר משרד ההגנה ההונגרי, אולם על פי דיווח אחר - המטוסים חגו גם בשמי טורקיה, רומניה ובולגריה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק