שני פלסטינים תקפו חייל - ונורו למוות

שני פלסטינים התנפלו על לוחם צה"ל במחסום סמוך ליד שכם וניסו לדקור אותו. כוח מחטיבת כפיר שהיה במקום פתח באש לעבר המחבלים והרג את שניהם. לא היו נפגעים בקרב החיילים

סוכל ניסיון פיגוע ליד שכם: כוח נחשון של חטיבת כפיר עסק הבוקר באבטחת חריש של פלסטינים בין בית פוריק לאיתמר, כשלפתע הגיעו שני פלסטינים לנקודת בידוק של צה"ל והתנפלו עליהם עם קילשון.

החיילים הבחינו בשניים שמתקרבים לעברם במטרה לדקור אותם ופתחו בנוהל מעצר חשוד. לאחר שהשניים סירבו לעצור, הלוחמים ירו לעבר המחבלים והרגו אותם. לא היו נפגעים בקרב החיילים. "אנחנו בודקים את נסיבות האירוע", נמסר מצה"ל.

ניסיון הפיגוע סמוך לשכם מצטרף לשורת אירועים מדאיגים על רקע המתיחות האחרונה. כמאה מפירי סדר מיידים משעות הבוקר אבנים לעבר כוחות הביטחון, סמוך לתקוע, דרומית מערבית לבית לחם. כוחות הביטחון פועלים למניעת הפרת הסדר האלימה שמתרחשת כעת באופן בלתי חוקי ומשיבים לעבר המפגינים באמצעים לפיזור הפגנות כגון רימוני הלם וגז.

הערכה: תגובה למותם של שני פלסטיניים אמש בשכם

במערכת הביטחון נבדקת האפשרות שניסיון הפיגוע הוא תגובה למותם של שני הצעירים הפלסטינים שהפגינו אמש ליד שכם. מותו של הצעיר השני נקבע הבוקר בבית החולים בשכם לאחר שנפגע בראשו מירי של חיילי צה"ל שפעלו לפזר מפגינים באזור.

לטענת גורמים רפואיים בשכם, מניתוח צילום הרנטגן עולה בוודאות כי השניים נורו מאש חיה. מנגד טוענים בצבא כי במהלך פיזור ההפגנה נעשה שימוש בירי גז מדמיע וכדורי גומי בלבד. על רקע האירועים האחרונים בסוף השבוע נערכים במערכת הביטחון לאפשרות של התגברות אירועי הפח"ע. במקביל ממשיכים בחטיבת שומרון לחקור את התקרית.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק