הלילה: חיל האוויר הפציץ בעזה

מדובר צה"ל נמסר כי חיל האוויר הגיב הלילה על ירי הקסאם וביצע מתקפה על 6 יעדים בעזה. בהודעת צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות לייצור אמצעי לחימה ומנהרות הברחה וטרור. סוכונות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת על שני אזרחים פלסטינים שנפצעו קל בהפצצה

צה"ל שוב תוקף בעזה: אחרי ירי הקסאם לעבר נתיב העשרה שגבה את חייו של פועל חקלאות תאילנדי בן 30 שעבד בחממות באזור, הפציץ הלילה חיל האוויר שש מטרות ברחבי רצועת עזה. הפלסטינים מדווחים על שני פצועים קל בתקיפות.

לדברי מקורות בעזה שצוטטו בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", הופגזו שתי מטרות בשטחים פתוחים סמוך לחאן יונס, שלוש מנהרות הברחה בציר פילדלפי ומחרטה במרכז עזה. ככל הנראה נפצעו האזרחים הפלסטינים בתקיפה בציר פילדלפלי ואילו למחרטה בעזה נגרם נזק כבד.

מדובר צה"ל נמסר כי מטוסי חיל האוויר תקפו שתי מנהרות טרור שנחפרו כקילומטר מגדר המערכת לצורך החדרת מחבלים לישראל, שלוש מנהרות הברחה בציר פילדלפי ועוד אתר אחד לייצור אמצעי לחימה בצפון הרצועה.

עוד נמסר מדובר צה"ל כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות וכי המטוסים שבו בשלום לבסיסם. בצה"ל הבהירו את העמדה כי התקיפה בוצעה בתגובה על ירי רקטות הקסאם על ישובי הנגב המערבי ב-24 השעות האחרונות.

"צה"ל רואה בחמאס האחראי הבלעדי למתרחש"

"צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי ישראל ובחיילי צה"ל, וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה נגד כל גורם שמפעיל טרור נגד מדינת ישראל. צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה ולשימור השקט בה", נמסר בהודעת דובר צה"ל.

מוקדם יותר אתמול נורתה רקטה נוספת, רביעית במספר אל עבר ישראל, ונחתה בשטח פתוח בתחומי המועצה האזורית אשכול. הפעם, בניגוד לירי הקטלני בשעות הצהריים, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

רקטת הקסאם שנפלה אתמול בשעות הצהריים במושב נתיב העשרה שמצפון לרצועת עזה גרמה למותו של עובד זר ששהה בשטחי היישוב. צוותי מד"א שהוזעקו למקום העניקו לו טיפול ראשוני בזירת האירוע, אך כעבור זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו. שלושה בני אדם נוספים פונו לבית החולים "ברזילי" באשקלון עם פגיעות הלם. צופי ערוץ החדשות עודכנו כל העת בשידור ישיר על ההתפתחויות בגזרה הדרומית.

מוקדם יותר אתמול: עובד זר נהרג מפגיעת רקטה

קבוצה של עובדים זרים שעבדו בחממות המושב כמדי יום שמעו לפתע נחיתת רקטת הקסאם שפגעה פגיעה ישירה באחד הפועלים. היישוב שגובל בגדר עם רצועת עזה ניזוק בעבר פעמים רבות מפצצות מרגמה ורקטות קסאם שנורות לעברו מעברה השני של הגדר.

"הרקטה נפלה בחממות של המושב, כתוצאה מכך נפגע תושב תאילנד בשנות השלושים לחייו שעבד באחת החממות", סיפר לערוץ החדשות מפקד תחנת משטרת שדרות, סנ"צ שמעון נחמני.

"חבריו של ההרוג עמדו בקרבה אליו כשהרקטה פגעה בו ותוך כדי הטיפול וניסיונות ההחייאה, הם היו בסביבה וראו הכל", סיפר מאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, בשיחה עם ערוץ החדשות. "אנחנו השלינו את עצמנו שהסיפור עם הפלסטינים נפתר, אבל אנחנו מודעים לסיטואציה שבה אנחנו חיים, עם שכנינו מעבר לגדר".

הצטרפו לערוץ החדשות בשידור חי בימים א-ה מהשעה 9:00

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק