הרוג מפגיעת קסאם בנתיב העשרה

הירי על הדרום מביא לנפגעים בנפש: רקטת קסאם פגעה פגיעה ישירה בחממות של מושב נתיב העשרה, וגרמה לפציעתו של עובד זר באורח אנוש. כעבור מספר דקות נקבע מותו של הפועל בשטח. שני ארגונים בעזה נטלו אחריות לירי. הצטרפו לשידור החי מזירת האירוע בערוץ החדשות

הסלמה בעוטף עזה: רקטת קסאם נפלה בשעות הצהריים במושב נתיב העשרה שמצפון לרצועת עזה וגרמה למותו עובד זר ששהה בשטחי היישוב. צוותי מד"א שהוזעקו למקום העניקו לו טיפול ראשוני בזירת האירוע, אך כעבור זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו. 3 בני אדם נוספים פונו לבית החולים "ברזילי" באשקלון עם פגיעות הלם. ערוץ החדשות מעדכן כל העת בשידור ישיר על ההתפתחויות בגזרה הדרומית.

קבוצה של עובדים זרים עבדו היום בחממות המושב כמדי יום, כשלפתע נחתה רקטת הקסאם ופגעה פגיעה ישירה באחד הפועלים. היישוב שגובל בגדר עם רצועת עזה ניזוק בעבר פעמים רבות מפצצות מרגמה ורקטות קסאם שנורות לעברו מעברה השני של הגדר. היום, כאמור, הביאה פגיעת הרקטה לאובדן חיי אדם.

"הרקטה נפלה בחממות של המושב, כתוצאה מכך נפגע תושב תאילנד בשנות השלושים לחייו שעבד באחת החממות", סיפר לערוץ החדשות מפקד תחנת משטרת שדרות, סנ"צ שמעון נחמני.

"חבריו של ההרוג עמדו בקרבה אליו כשהרקטה פגעה בו ותוך כדי הטיפול וניסיונות ההחייאה, הם היו בסביבה וראו הכל", סיפר מאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, בשיחה עם ערוץ החדשות. "אנחנו השלינו את עצמנו שהסיפור עם הפלסטינים נפתר, אבל אנחנו מודעים לסיטואציה שבה אנחנו חיים, עם שכנינו מעבר לגדר".

"אנחנו חיים את הסיטואציה הזאת מאז עופרת יצוקה"

"חלק גדול מהעובדים ביישוב הם עובדים זרים", סיפר צור סגל, חקלאי מהמושב בשיחה עם ערוץ החדשות. "מפליא הדבר, אבל העובדים הזרים למדו לחיות עם האירועים שקורים, ברור שזה לא מטיב עמם, אבל הם מרגישים מאוד קשורים למקום. אנחנו חיים את הסיטואציה הזאת מאז עופרת יצוקה".

"אנחנו ערוכים לאורך כל השנה לאירוע מהסוג הזה ואחרים", הוסיף סגל. "תקווה אחת בלבי שמשרדי הממשלה יראו את המצוקות שלנו ויבינו שאפילו שהמלחמה תמה, יש עדיין קרבות ויהיו עוד קרבות".

רקטה שלישית ביממה האחרונה

מדובר ברקטה השלישית שנפלה ביממה האחרונה. בשעות הלילה נורו שתי רקטות קסאם לעבר שדרות. בשני המקרים הרקטות נפלו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנזק או לנפגעים. בתקופה האחרונה התחדשו מקרי הירי הבודדים לעבר יישובי הדרום. בשבוע שעבר נפלה רקטה בנתיבות, וגרמה נזק למבנה בעיר. גם במקרה זה לא היו נפגעים.

במערכת הביטחון חוששים שהמהומות האחרונות בירושלים שצויינו במהלך "יום הזעם", הן הרקע להתחממות הגזרה הדרומית. ארגון החמאס ניסה לשמור על שקט יחסי ברצועת עזה וקרא לפעיליו בגדה המערבית לצאת להפגין. למרות כל ההצהרות בתקשורת הערבית, בחמאס מעוניינים לשמור על שקט יחסי בעזה, ולכן ההערכה הראשונית הייתה שהרקטה נורתה על ידי ארגון אחר שפועל ברצועה - ככל הנראה גורמים הקשורים לג'יהאד העולמי.

מאוחר יותר התברר כי בדומה להערכות של גורמי הביטחון, ארגון החמאס לא עומד מאחורי הירי שבוצע הבוקר לעבר נתיב העשרה. פלוגות איימן ג'ודה של ארגון חללי אל אקצא נטלו אחריות לירי. מדובר בפלג שנוטל אחריות למספר מקרי ירי שבוצעו בתקופה האחרונה לעבר יישובי הדרום. ארגון נוסף מטעם הג'יהאד העולמי בשם אנסאר א-סונה, שמוכר בעיקר בהנחת מטעני חבלה לאורך הגבול, נטל אחריות לירי.

בהכנת הידיעה השתתפו יוסי זילברמן, ניר דבורי, רוני דניאל, שגיא בשן ותום שרון

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק