חייל צה"ל נפצע ונשכח בשטח למשך 8 שעות לבדו

לא מפקירים פצועים בשטח? חייל בחטיבת הנח"ל נקע רגל במהלך תרגיל. לאחר בדיקת רופא היחידה הוחלט להשאירו בשטח. הוא צויד במעט מים ללא מזון. לאחר 8 שעות בהן שהה באזור בו מסתובבים גם פלסטינים ובדואים הוא יצר קשר עם קרובים שהזעיקו את יחידת החילוץ. תחקיר עדיין לא בוצע – שכן התרגיל עדיין לא הסתיים

טיפול לקוי בחייל פצוע: במהלך תרגיל של חטיבת הנח"ל באזור מדבר יהודה נפצע אחד החיילים באורח קל יחסית. מה שתמוה באירוע היא ההחלטה של מפקדיו, להשאיר אותו בשטח עד להגעת חילוץ, במשך 8 שעות - כשהוא לבדו עם מעט מים וללא מזון.

לפני יותר מיממה נקע החייל את רגלו במהלך התרגיל. פציעתו לא אפשרה לו להמשיך יחד עם שאר היחידה, הוא נבדק על-ידי הרופא הצה"לי וקיבל טיפול ראשוני בשטח.

כשהם מציידים אותו במעט מים ולא משאירים לו מזון, משאירים המפקדים את החייל הפצוע לבדו וממשיכים בתרגיל. החייל, כאמור, נשאר, אמנם עם נשקו, אך באזור שמסתובבים בו לא מעט פלסטינים ובדואים. לאחר כמה שעות גם אספקת המים הדלה שהוקצבה לו נגמרת והוא נכנס לתוך הלילה, מבלי שהגיע משיהו לחלצו.

מדובר בחייל בודד, שבסופו של דבר מחליט לקחת את היוזמה לידיו, ומרים טלפון ממכשירו הנייד לקרובים שיש לו בארץ. אותם קרובים מזעיקים יחידת קישור מרכזית שמגיעה לבסוף ומחלצת את החייל הפצוע, תוך הענקת טיפול לרגלו הפצוע.

מצבו של החייל מוגדר כעת טוב ובצה"ל עדיין לא יודעים להסביר את האירוע, מאחר שהיחידה עדיין לא חזרה לבסיס מהתרגיל. עם זאת, אומרים בצה"ל כי "ללא ספק מדובר בטיפול לקוי ולא ראוי שהוענק לחייל".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק