חשש: יותם פלדמן יועמד לדין במצרים

סיפור מעצרו של כתב "הארץ" במצרים מסתבך. גורמים במצרים טוענים כי ייתכן שיותם פלדמן יועמד לדין צבאי במדינה, לאחר שניסה להסתנן לשטח ישראל יחד עם פעיל מגאנה. במקביל נמשכים המאמצים להשיבו לארץ

האם מדובר במשבר דיפלומטי נוסף? העיתונאי הישראלי, יותם פלדמן, שנעצר שלשום במצרים כשניסה להסתנן לשטח ישראל מסיני, נחקר במשרד התובע הצבאי המצרי. בהודעה מטעם המשרד נאמר, כי ייתכן שפלדמן יועמד לדין צבאי במצרים.

שלשום בלילה נעצר פלדמן, שעה שניסה להסתנן יחד עם פליט מגאנה דרך גדר תיל בגבול ישראל-מצרים. גורמי ביטחון במצרים סיפרו אתמול כי לאחר שנעצר על ידי כוחות הביטחון הם גילו כי הוא פצוע בידו והעבירו אותו לבית החולים.

לאחר מכן, על פי הדיווחים במצרים, הוא הועבר לחקירה של כוחות הביטחון, ובישראל החלו במאמצים כבירים להשיבו לארץ מהר ככל שניתן. המאמצים הללו עדיין עולים בתוהו. במצרים זועמים על הסיפור, למרות שבכלי התקשורת הרשמיים במדינה לא הוענקה לכך התייחסות.

עו"ד אביגדור פלדמן, אביו של יותם, סירב הבוקר בשיחה עם חדשות 2 להתייחס לכל הפרשה, אך אנו  הוא בקשר עם הגורמים הרלוונטיים בישראל, הממשיכים לנסות להשיבו. כך או כך, אתמול אמרו גורמים במצרים כי כניסתו בעתיד של פלדמן למדינה תיאסר, לאחר שהוא נכנס בדרך חוקית דרך מעבר טאבה למצרים - אך ניסה לשוב לישראל דרך פרצה בגדר הגבול.