אב ובנו הפעוט נפצעו קל מבקבוק תבערה בכביש 443

מזל גדול מנע נפגעים בנפש: אב כבן 30 ובנו בן ה-8 חודשים נפצעו באורח קל מהתנגשות במעקה הבטיחות לאחר שבקבוק תבערה הושלך לעבר רכבם בכביש 443, בקטע הכביש שבין מחנה עופר לבין ירושלים. למרבה המזל, בקבוק התבערה התלקח אך כבה מיד - וחייהם של השניים ניצלו. כוחות גדולים הוזעקו לאזור הפיגוע ופתחו בסריקות

הטרור חוזר לכביש 443: אב ובנו הפעוט שנסעו ברכבם לכיוון ירושלים נפצעו הערב באורח קל, לאחר שבקבוק תבערה הושלך לעבר רכבם מהשטח הפתוח בצידי הכביש.

למרבה המזל, בקבוק התבערה התלקח לאחר שפגע ברכב הנוסע, אולם כבה מיד. הרכב בו נסעו השניים פגע במעקה הבטיחות, וכתוצאה מכך הם נפגעו באורח קל מרסיסי זכוכית. האב עצר מייד בצידי הדרך והזעיק את כוחות הביטחון ומד"א.

כוחות גדולים של משמר הגבול, היחידה ללוחמה בטרור וכוחות מד"א הוזעקו לזירת האירוע לאחר קבלת הדיווח ופתחו בסריקות אחר משליכי הבקבוק, שככל הנראה נמלטו לאחד הכפרים הסמוכים.

"היה לו פחד מוות בעיניים"

"כשהגענו לזירה יצאו מהרכב אב ובנו, בן שמונה חודשים. הוא היה מבוהל, קצת רעד אבל בסך הכל היה בסדר", סיפרה הערב לחדשות 2 באינטרנט רבקה אור, נהגת-חובשת בכירה במד"א ירושלים, שהגיעה ראשונה לזירת האירוע. "האב סיפר לנו שתוך כדי נסיעה נזרק בקבוק תבערה על הרכב, הוא נבהל וסטה לכיוון גדר הבטיחות".

"בקבוק התבערה עצמו פגע במכסה המנוע של הרכב, התלקח ונכבה ממש מייד. זה היה ממש נס", סיפרה אור. "הפגיעה עצמה הייתה ממעקה הבטיחות. הפעוט כבר הועבר לאמו, והאב יגיע בהמשך הלילה לבית החולים".

"קיבלנו הודעה על רכב שנזרק לעברו בקבוק תבערה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט חיים ויינגרטן, ראש אגף המבצעים בזק"א שהגיע לזירת הפיגוע. "הגענו למקום וראינו אבא עם ילד קטן בידיים, מפוחד ביותר, היה לו פחד מוות בעיניים".

איש זק"א הוסיף: "האבא סיפר שראה את הבקבוק נזרק לעברו ולא התלקח בדרך נס. הם נפגעו מרסיסי זכוכית, השמשה הקדמית הייתה מנופצת אבל האירוע היה יכול להסתיים באסון".

נסיון פיגוע נוסף - לפני שבועיים

רק לפני כשבועיים אירע נסיון פיגוע נוסף באותו קטע כביש, כשרכב פלסטיני ובו מספר חמושים חלף ליד עמדת צה"ל וירה מספר צרורות מנשק אוטומטי. למרבה המזל גם במקרה ההוא לא היו נפגעים, והרכב נמלט לאחד הכפרים הסמוכים.

לפני כחודשיים קבע בג"צ כי יש להתיר תנועה של פלסטינים בכביש 443 המחבר בין ירושלים למודיעין. הכביש נסגר לתנועת כלי רכב פלסטינים בשנת 2002, בשל המצב הבטחוני. בעקבות עתירה של תושבי כפרים פלסטינים סמוכים קבעו שופטי בג"צ בראשות הנשיאה דורית ביניש, כי האיסור הזה אינו מידתי ופוגע בזכות יסוד של אוכלוסייה שלמה, אולם עד כה לא נאכפה החלטת בג"צ בכביש.

במהלך השנה שעברה הושלכו לעבר מכוניות שנסעו בכביש 289 בקבוקי תבערה ונרשמו 2,450 אירועי זריקת אבנים.