י-ם: פלסטינים התפרעו בסמוך לשער שכם

אחרי שאתמול עברו תפילות יום השישי בשקט יחסי, אירעו היום מספר הפרות סדר במזרח ירושלים. סמוך לשכר שכם התפרעו פלסטינים לאחר שהשוטרים במקום סירבו לאפשר להם להיכנס להר הבית. לאחר שנרגעו הרוחות הושג עימם סיכום כי הם יורשו להתפלל בסמוך. במחסום קלנדיה נעצרו 4 פלסטינים לאחר שבקבוק תבערה הושלך לעבר כוח מג"ב

האם הפרות הסדר חוזרות לרחובות ירושלים? כמה עשרות פלסטינים שניסו להגיע להר הבית ונחסמו על ידי המשטרה החלו להתפרע הבוקר סמוך לשער שכם בעיר. לאחר זמן קצר הצליחה המשטרה להשתלט על המהומות והגיעה עימם לסיכום כי יתפללו בסמוך לשער. באירוע לא נרשמו נפגעים.

בקלנדיה ניסו כמה עשרות פלסטינים לפרוץ את המחסום מהצד הפלסטיני, ככל הנראה עקב הסגר שהטילה ישראל על אזור יהודה ושומרון. אחד המפגינים אף השליך בקבוק תבערה שהתלקח אל עבר הכוחות הישראלים, אך לא פגע באיש. גם באירוע הזה לא נרשמו נפגעים. ארבעה פלסטינים עוכבו לחקירת כוחות הביטחון לאחר ששוטרי מג"ב שהיו במקום השתלטו על האירוע.

אתמול הסתיימו תפילות יום השישי בהר הבית ללא אירועים חריגים. בשכונת ראס אל עמוד נפצע קל שוטר מפגיעת אבן שיידו לעברו פלסטינים. בשער שכם נעצר נער פלסטיני בגין תקיפה ונלקח לחקירה. גם באזור ואדי ג'וז התפרעו מספר צעירים, אך לא היו נפגעים.

3,000 שוטרים פרוסים במזרח העיר

סיבה נוספת להתפרעויות? ברוך מרזל (חדשות 2)
בתום הערכת מצב שנערכה אתמול ובעקבות מידע מודיעיני על כוונות של צעירים פלסטינים להפר את הסדר במתחם הרב הבית, החליט בצעד חריג שר הביטחון אהוד ברק להטיל סגר כללי על שטחי יהודה ושומרון עד מוצאי שבת.

עם זאת, הדגישו אתמול בצה"ל, מותרת הכניסה למזרח העיר לאנשי דת, מורים, ועובדים חיוניים נוספים. בנוסף מאפשרים הכוחות מעבר במקרים הומניטאריים, רפואיים וחריגים, בכפוף לאישור המנהל האזרחי. כמו כן עובדים מעברי סחורות כבשגרה.

החל משעות הבוקר ערוכה משטרת ירושלים בכוחות מתוגברים בעיר העתיקה ובמזרח העיר עם למעלה מ-3,000 שוטרים. כמו כן, הוחלט במשטרה על הגבלות, במסגרתן יוכלו רק מתפללים מוסלמים מגיל 50 ומעלה להיכנס לתפילות בהר הבית היום ובימים הקרובים.

מרזל ובן גביר יצעדו בסילוואן

במקביל עלול מוקד נוסף ללבות את האש בירושלים. המשטרה אישרה לפעילי הימין ברוך מרזל ואיתמר בן גביר לקיים צעדה בכפר סילוואן שבמזרח העיר בעוד תשעה ימים.

מטרת הצעדה, כהגדרתם - לבדוק את חוקיות הבנייה של תושבי הכפר הערבים. פעילי הימין טוענים שדין הבניה הלא חוקית של הערבים כדין הבתים שהורסים במאחזים. תהלוכה דומה שהתקיימה באום אל פאחם לפני כשנה אובטחה בידי 2,500 שוטרים.

מתח בירושלים - הסיקור המלא:

המשטרה אישרה למרזל ובן גביר לצעוד בסילוואן

השקט נשמר: התפילות בהר הבית הסתיימו ללא אירועים חריגים

בירושלים חוששים מאירועים אלימים