מתח שיא בירושלים: חשש מעימותים אלימים

סגר כללי הוטל על הגדה עד מוצ"ש בעקבות מידע מודיעיני על כוונת צעירים פלסטינים להפר את הסדר בהר הבית. במקביל ערוכה משטרת ירושלים בכוחות מתוגברים בעיר העתיקה ובמזרח העיר

בתום הערכת מצב ובעקבות מידע מודיעיני על כוונות של צעירים פלסטינים להפר את הסדר במתחם הרב הבית, החליט בצעד חריג שר הביטחון אהוד ברק להטיל סגר כללי על שטחי יהודה ושומרון עד מוצאי שבת.

עם זאת, מדגישים בצה"ל כי תותר הכניסה למזרח העיר לאנשי דת, מורים, ועובדים חיוניים נוספים. בנוסף יתאפשר מעבר במקרים הומניטאריים, רפואיים וחריגים, בכפוף לאישור המנהל האזרחי. כמו כן יעבדו מעברי סחורות כבשגרה.

החל משעות הבוקר ערוכה משטרת ירושלים בכוחות מתוגברים בעיר העתיקה ובמזרח העיר. כמו כן הוחלט במשטרה על הגבלות, במסגרתן יוכלו רק מתפללים מוסלמים מגיל 50 ומעלה להיכנס לתפילות בהר הבית היום ובימים הקרובים.

במקביל עלול מוקד נוסף ללבות את האש בירושלים. המשטרה אישרה לִפעילי הימין ברוך מרזל ואיתמר בן גביר לקיים צעדה בכפר סילוואן שבמזרח העיר בעוד תשעה ימים.

מטרת הצעדה, כהגדרתם: לבדוק את חוקיות הבנייה של תושבי הכפר הערבים. פעילי הימין טוענים שדין הבניה הלא חוקית של הערבים כדין הבתים שהורסים במאחזים. תהלוכה דומה שהתקיימה באום אל פאחם לפני כשנה אובטחה בידי 2,500 שוטרים.