הקצין שתקף פלסטינים לא יישב בכלא

בית הדין הצבאי קבע כי אדם מלול, שהורשע בתקיפת פלסטיני בנסיבות מחמירות בעת מבצע בשומרון, לא יורד בדרגה ולא יישלח למאסר. השופטים מצאו במעשיו כשל פיקודי, אך אינם מתעלמים מהעובדה שלא מדובר באלימות חמורה. מלול: לא הייתה לי כוונה לפגוע

"העונש מספיק בשביל להעביר את המסר" - כך אומר אדם מלול, קצין צה"ל שהורשע בהכאת פלסטיני, לאחר החלטת בית הדין הצבאי שלא לשלוח אותו למאסר.

השופטים קבעו כי ניתן להסתפק בשלושת החודשים שבהם היה מלול, לשעבר סמ"פ בחטיבת כפיר, במחבוש ובמעצר בית. לדבריהם, על אף שמדובר במעשים פסולים אסור להתעלם מהעובדה שלא מדובר באלימות חמורה.

"זה לא היה בכוונה", מדגיש מלול. "לא הייתה לי כוונה לפגוע בחפים מפשע. פעלתי במטרה להשיג את היעד המבצעי. שיקול הדעת לא היה נכון".

התקרית המדוברת אירעה בסוף 2008 בכפר קדום שבשומרון. הפלוגה, בה מלול שימש כסגן מפקד, עצרה בסמוך לקבוצת פלסטינים. אחד החובשים, סמ"ר בדרגתו, נגח בתושב המקום באמצעות קסדתו ואף בעט בו, כל זאת לנגד עיניו של הקצין. לאחר מכן, תקף החובש עוד שני אנשים שונים.

בנוסף, במהלך תחקור של פלסטיני, הכה אותו מלול בראשו. חקירת האירוע העלתה כי "תחקור המקומיים היה אגרסיבי וכלל טלטולים וסטירות".

תזכורת: סגן מלול מדבר ב"עובדה" עם אילנה דיין