צפו: טיל השיוט האירני החדש

שר ההגנה האירני הציג היום בגאווה את ה"נאסר-1" - טיל שיוט מדויק לטווח ארוך שיאיים על ישראל וגם על מדינות אירופה. מומחים במערב לוקחים את הדיווח הזה בעירבון מוגבל משום שאירן נוהגת להתפאר בהישגים טכנולוגים ללא בסיס, אולם במידה והדיווח הזה נכון - מדובר בקפיצת מדרגה ביכולת הצבאית של הרפובליקה האיסלאמית

אירן ממשיכה במאמצי ההתחמשות שלה, והיום היא מכריזה על פיתוח טיל שיוט חדש בשם "נאסר 1".

על פי הדיווח היום בכלי התקשורת באירן, מדובר בטיל שיוט מדויק במיוחד המסוגל לפגוע במטרות לטווח ארוך, במרחק של עד 3000 ק"מ - כלומר גם ישראל וגם מדינות אירופה נמצאות בטווח הטילים. האירנים טוענים כי ה"נאסר 1" מסוגל להתחמק מכל מערכות המכ"ם הקיימות.

שר ההגנה האירני אחמד וחידי אמר היום כי "הנאסר 1 יוכל לחסל מטרות של מאה טון. בינתיים ניתן לשגר את הטיל רק מהקרקע, אולם בקרוב יהיה ניתן לשגר את הטיל ממסוקים, צוללות וספינות מלחמה". הגנרל האירני הוסיף כי פיתוח הטיל בידי תעשיית הנשק האירנית ארך כשנתיים והוא צפוי ולחזק משמעותית את הצי האירני.

מומחים במערב מייעצים לקחת את הדיווח הזה בעירבון מוגבל, משום שאירן נוהגת להתפאר בהישגים טכנולוגיים שלא תמיד יש להם בסיס איתן במציאות. עד היום היה ידוע כי אירן מחזיקה בטילי קרקע-קרק לטטוח ארוך. טילי שיוט בידיה של אירן, אם אמנם היא הצליחה ליצור כאלה טילים, עלולים להוות קפיצת מדרגה משמעותית ביכולת הצבאית של הרפובליקה האיסלאמית.