חמאס למשעל: "מאבדים שליטה בעזה"

העימותים האלימים בין חמאס לבין פלגים קיצוניים בעזה עולים מדרגה: מפקד הזרוע הצבאית של חמאס שיגר איגרת בהולה לראש הזרוע המדינית של הארגון חאלד משעל, שבה הוא מתריע על אנרכיה ביטחונית. לדבריו, "עשרות פעילי חמאס נרצחו בתקופה האחרונה בנסיבות לא ברורות"

האם שלטון החמאס בעזה ישרוד את המשבר? העימותים הפנימיים בין ארגון החמאס לבין ארגונים המזוהים עם ארגון אל קעידה, מתחילים להשפיע על השליטה של הארגון בעזה. במכתב שכתב מפקד הזרוע הצבאית של חמאס, אחמד ג'עברי לראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, הביע ג'עברי חשש מפני אובדן השליטה ברצועת עזה.

על פי הדיווח בעיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון, כתב ג'עברי כי המצב ברצועה "הולך ומידרדר" וכי חמאס "הולך ומאבד שליטה על עזה". לדבריו, "ברצועה שוררת אנרכיה ביטחונית", שבעקבותיה מתבצע הרג של פעילי הזרוע הצבאית של חמאס, ופעילות טרור כלפי מוקדיםשל הארגון.

ג'עברי אף הוסיף במכתבו רשימה ארוכה של החיסולים וניסיונות החיסול האחרונים של פעילי הזרוע הצבאית של חמאס, שהתבצעו בנסיבות לא ברורות, וציין כי זהו מכתבו השני שנשלח למשעל בנושא.

בחודשים האחרונים התקבלו דיווחים על עימותים אלימים בין חמאס לפלגים אחרים הפועלים ברצועה, שבמהלכם התבצעו עשרות מעצרים והוצאות להורג. דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, מכחיש בתוקף את קיומה של האיגרת והעמיד את פרסומה בספק. "מדובר בניסיון נוסף של חלק מכלי התקשורת לפגוע במוניטין של חמאס וביציבות בעזה", ציין אבו עוביידה.

עוד בנושא:

בשירות השב"כ: בנו של בכיר החמאס

מוסלמים נגד נוצרים - מלחמת דת בעזה

בנו של מייסד חמאס: כך סייעתי לישראל