השר אהרונוביץ' מאשים: חמאס מתסיס את הגזרה

בפעם השניה בתוך שבוע, מהומות בכותל ובהר הבית: בתום תפילת יום השישי, יידו מתפללים מוסלמים אבנים לעבר מתפללים יהודים ברחבת הכותל. כוחות משטרה רבים התערבו - ופרצו למתחם הר הבית. 17 שוטרים נפצעו קל מיידוי האבנים. השר אהרונוביץ' האשים את החמאס בחימום האווירה. "נפעל נגדם ביד קשה", הבטיח

"חמאס וגורמים אחרים מחממים את הגזרה". כך אמר השר יצחק אהרונוביץ' שהגיע עם פרוץ המהומות היום בהר הבית. מתפללים מוסלמים החלו ליידות אבנים לעבר מתפללים יהודים ששהו באותה שעה ברחבת הכותל המערבי, ולעבר כוחות הביטחון שניסו להשליט סדר במקום. 17 שוטרים נפצעו קל כתוצאה מיידוי האבנים, שישה מהם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

"מאז החלטת הממשלה על שימור המקומות הקדושים ציפינו להתפרעויות האלה", הוסיף השר אהרונוביץ, "אנחנו מזהים בנוסף לחמאס כגורמיטם קיצוניים אחרים שבשיתוף פעולה איתו פשוט גורמים להתססת האזור. יש לפעול בתקיפות נגד אותם גורמים. לא ניתן להם להמשיך להתפרע ונפעל נגדם ביד תקיפה".

כעבור זמן קצר נרגעו המהומות והחלו ההכנות לקראת תפילת אחר הצהריים בהר הבית. כוחות משטרה רבים התפרסו מחוץ למתחם, ובסמוך לרחבת הכותל.

זוהי הפעם השנייה בתוך שבוע בה פורצים כוחות משטרה רבים לתוך מתחם הר הבית, בניסיון להפסיק את המהומות וההתפרעויות של המתפללים המוסלמים - שבאו על רקע החלטת הממשלה לצרף את מערת המכפלה לרשימת "אתרי המורשת" של ישראל.

תיעוד: מהומות בין יהודים לערבים בשיח' ג'ראח 

אמש הובא במהדורה המרכזית תיעוד מיוחד של העימותים בין יהודים לערבים בשכונת שיח' ג'ראח במזרח ירושלים. פעילי ימין מבקשים להתגורר בשכונה בטענה שהקרקעות שייכות ליהודים, בעוד שהפלסטינים תושבי השכונה לא מתכוונים לפנות את בתיהם מבלי להיאבק בדרכים לגיטימיות.

בקטע הווידאו מתועדים פעילי ימין מכים פלסטיני תושב השכונה, מרססים כתובות "מוות לערבים" וחוגגים את פורים בשירת שירי הלל לברוך גולדשטיין. כל זאת כאשר שוטרי מג"ב עומדים מהצד ומביטים. המקומיים לא נותרים חייבים: גם אלו מתועדים במצלמות הווידאו מיידים אבנים לעבר בית של יהודים.