שוב: אבנים יודו לעבר מתפללים בכותל, המשטרה פרצה להר הבית

בפעם השניה בתוך שבוע, מהומות בכותל ובהר הבית: בתום תפילת יום השישי, יידו מתפללים מוסלמים אבנים לעבר מתפללים יהודים ברחבת הכותל. כוחות משטרה רבים התערבו - ופרצו למתחם הר הבית.17 שוטרים נפצעו קל מיידוי האבנים

שוב לא שקט בירושלים: מהומות פרצו בשעות הצהריים באזור מתחם הר הבית, לאחר שמתפללים מוסלמים החלו ליידות אבנים לעבר מתפללים יהודים ברחבת הכותל המערבי, ולעבר כוחות הביטחון שניסו להפסיק את העימותים. 17 שוטרים נפצעו קל כתוצאה מיידוי האבנים, חלקם פונו לבתי החולים בעיר.

המהומות החלו בתום תפילת יום השישי, אז החלו ליידות מספר מתפללים מוסלמים אבנים לעבר המתפללים היהודים בכותל. עד מהרה התערבו כוחות משטרה גדולים, פרצו להר הבית והתעמתו עם מיידי האבנים. במקביל, פינו כוחות הביטחון את רחבת הכותל ממתפללים, והשליכו רימוני הלם לעבר מיידי האבנים. מספר מתפללים התבצרו בתחם מסגד אל-אקצה. לפי דיווחי הרשתות הערביות, לפחות פלסטיני אחד נפצע מפעילות כוחות הביטחון.

כעבור זמן קצר נרגעו המהומות והחלו ההכנות לקראת תפילת אחר הצהריים בהר הבית. כוחות משטרה רבים התפרסו מחוץ למתחם, ובסמוך לרחבת הכותל.

זוהי הפעם השנייה בתוך שבוע בה פורצים כוחות משטרה רבים לתוך מתחם הר הבית, בניסיון להפסיק את המהומות וההתפרעויות של המתפללים המוסלמים - שבאו על רקע החלטת הממשלה לצרף את מערת המכפלה לרשימת "אתרי המורשת" של ישראל.

תיעוד: מהומות בין יהודים לערבים בשיח' ג'ראח 

אמש הובא במהדורה המרכזית תיעוד מיוחד של העימותים בין יהודים לערבים בשכונת שיח' ג'ראח במזרח ירושלים. פעילי ימין מבקשים להתגורר בשכונה בטענה שהקרקעות שייכות ליהודים, בעוד שהפלסטינים תושבי השכונה לא מתכוונים לפנות את בתיהם מבלי להיאבק בדרכים לגיטימיות.

בקטע הווידאו מתועדים פעילי ימין מכים פלסטיני תושב השכונה, מרססים כתובות "מוות לערבים" וחוגגים את פורים בשירת שירי הלל לברוך גולדשטיין. כל זאת כאשר שוטרי מג"ב עומדים מהצד ומביטים. המקומיים לא נותרים חייבים: גם אלו מתועדים במצלמות הווידאו מיידים אבנים לעבר בית של יהודים.