טייס בכיר בחיל האוויר הודח בעקבות הטרדה מינית

מבוכה קשה בחיל האוויר: קצין בדרגת תת-אלוף במילואים, מדריך בכיר בבית הספר לטיסה, הודח בבושת פנים מצה"ל לאחר שהטריד מינית אזרחית. טיסותיו של הקצין הבכיר הופסקו לאלתר, ובחיל האוויר אומרים כי הם "רואים את הפרשה בחומרה רבה ולא נאפשר לדבר כזה להישנות"

מפקד בסיס לשעבר הודח בבושת פנים. אילוסטרציה (חדשות 2)

חיל האוויר הפסיק לאלתר את שירותו של קצין בכיר בדרגת תת-אלוף במילואים לאחר שאזרחית התלוננה כי הטריד אותה מינית. בעקבות הפרשה החמורה יסיים הקצין הבכיר את תפקידו במילואים כמדריך בבית הספר לטיסה בחצרים.

תחילת הפרשה לפני כחודש, אז נסע הקצין עם עוד כמה עשרות מדריכים וקצינים מבית הספר לטיסה באוטובוס, במסגרת משימה שגרתית. במהלך הנסיעה, כך טענה האישה, הקצין נגע בה באופן לא ראוי במה שנראה כמו הטרדה מינית.

מדובר בטייס קרב ותיק שמילא בעבר שורה של תפקידים בכירים בחיל האוויר, בהם מפקד בסיס, עד שפרש משירות פעיל לפני כחמש שנים. פרשת ההטרדה המינית הובאה לידיעתו של מפקד בית הספר לטיסה, אלוף משנה טל קלמן, שניסה להגיע לפיתרון מוסכם על כל הצדדים. 

חיל האוויר: רואים את הפרשה בחומרה

בחיל האוויר אומרים היום כי הם "רואים את הפרשה בחומרה רבה ולא יאפשרו לדבר כזה להישנות". הקצין הודח מיד לצמיתות ולא יחזור להדריך בבית הספר, ולמעשה - שוחרר מהצבא. מדובר צה"ל נמסר כי "מבדיקה שנערכה בחיל האוויר עולה כי באירוע שאירע לפני כחודש התנהג קצין המילואים באופן בלתי הולם כלפי אזרחית המשרתת בבסיס".

"מדובר בהתנהגות שאינה עולה בקנה אחד עם המצופה מקצין בצה"ל", נמסר עוד מהצבא. "הקצין לקח אחריות על מעשיו, התנצל בפני האזרחית בפורום רחב, וביקש להפסיק את טיסותיו. בקשתו נענתה והקצין הושעה על ידי מפקדיו באופן מיידי עד לגמר הבירור שיתקיים בנושא".