מומחה לאבטחה על חדירת הכתב לדירת ברק: "מדובר במעשה חמור שאירע בדירתו של אישיות מאובטחת"

קשה להאמין עד כמה פשוט לחדור לביתו של האיש שמופקד על ביטחון מדינת ישראל. כתב עיתון "כלכליסט" התחזה למיליונר שמעוניין לרכוש את דירתו של שר הביטחון אהוד ברק, הגיע לפגישה עם נילי פריאל במגדלי אקירוב, מבלי שעבר בדיקה ביטחונית. "מישהו יצטרך לתת על כך תשובות", אומר מנכ"ל הארגון הארצי של חברות האבטחה

נילי פריאל ושר הביטחון אהוד ברק (חדשות 2)

מה צריך לעשות אזרח פשוט כדי להיכנס לביתו של שר הביטחון? מתברר שלא הרבה יותר מלאמץ זהות בדויה של מיליונר. כתב "כלכליסט" חשף הבוקר מחדל אבטחה חמור שהתרחש בביתו של השר שאחראי לביטחון אזרחי מדינת ישראל, לאחר שהתחזה לרוכש פוטנציאלי של דירת היוקרה במגדלי אקירוב בתל אביב.

הכתב ארי ליבסקר התקשר למתווך באזור המרכז שהציע לו לראות את דירת היוקרה של שר הביטחון אהוד ברק ובת זוגו נילי פריאל במגדלי אקירוב שבצפון תל אביב. כדי לא לחשוף את זהותו, טען הכתב שהוא מיליונר קרואטי שמבקש לשמור על פרטיותו. משם הדרך לדירתו של ברק הייתה קצרה מתמיד.

למחרת בבוקר פגש "המיליונר" את המתווך בלובי. אחד המאבטחים ליווה את הכתב למעלית מבלי שערך לו בדיקה גופנית כנדרש. בתוך שניות נפתחה דלת המעלית ומן הצד השני קיבלה פריאל את פניהם. בכל שלבי הביקור בדירה, לא נערכה לכתב שום בדיקה פיזית, שיכולה הייתה לחשוף האם הוא נושא עליו, אקדח, סכין, מכשיר ציתות או כל דבר אחר שעלול לפגוע בביטחונו של השר ברק.

"על פניו נראה לי שמי שרוצה להגיע לשר הביטחון היה צריך לעשות זאת על פי תיאום מראש", אומר פיני שיף, מנכ"ל הארגון הארצי של חברות האבטחה. "גורמי הביטחון היו צריכים לבדוק מי מגיע, מה תפקידו וכמובן לבדוק אותו לפני הכניסה לבניין. לא נראה לי בסדר שנכנסים לביתו של שר הביטחון ככה סתם, בין אם מדובר במיליונר ובין אם מדובר במישהו עני".

"אפשר לשרטט כל כך הרבה תסריטי אימים, החל מהטמנת אמצעי האזנה וכלה בפגיעה באשת שר הביטחון, כיד הדמיון הטובה", הוסיף שיף. "חד משמעית מדובר במעשה חמור שאירע בדירתו של אישיות שמאובטחת על ידי שירות הביטחון הכללי, ומישהו יצטרך לתת על כך תשובות".

מלשכת שר הביטחון לא נמסרה תגובה לדברים עד למועד פרסום הידיעה.