בשירות השב"כ: בנו של בכיר החמאס

במשך עשור שימש מוסעב חסן יוסף, בנו של מייסד ארגון החמאס בגדה המערבית, כסוכן הבכיר ביותר שהפעיל השב"כ בשטחים. הוא סייע במניעת עשרות פיגועים, הציל את חייהם של מאות ישראלים והביא למעצרם של בכירי המחבלים הפלסטינים. היום הוא חי בארה"ב. "הייתי רוצה לסייע בשחרור גלעד שליט", הוא אומר

ראש השב"כ יובל דיסקין. הישג עצום לכוחות הביטחון (חדשות 2)

ומי אחראי למניעתם של עשרות פיגועים נגד ישראלים? בנו של אחד מראשי החמאס. נשמע הזוי? לא אם תשאלו מוסעב חסן יוסף, בנו של מייסד הארגון בגדה המערבית חסן יוסף, שחי בשנים האחרונות בארצות הברית - אך בעברו שימש כסוכן הבכיר ביותר שהפעיל השב"כ בשטחים, כך חושף הבוקר העיתון "הארץ".

יוסף (32), הצליח לסכל עשרות פיגועי התאבדות במהלך עשר שנות שירותו בשב"כ, חשף חוליות מתאבדים ומחבלים, ואף מנע את חיסולם של בכירים בישראל. הפרטים על פועלו מתפרסמים בספר חדש, בשם "Son Of Hamas", היוצא בקרוב לאור בארצות הברית.

מוסעב נחשב בשב"כ למקור האמין והבכיר ביותר שהצליחה מערכת הביטחון לשתול בהנהגת הארגון האסלאמי. הוא כונה "הנסיך הירוק" - תואר שהוענק לו בזכות מעמדו בתור בנו של אחד ממקימי חמאס בגדה המערבית ובשל צבע הסמל של החמאס.

סייע במעצרם של בכירי המרצחים הפלסטיניים

על פי הפרטים המפורסמים בספר, שירת מוסעב את כוחות הביטחון הישראליים בתקופה הקשה ביותר של האינתיפאדה השנייה, והביא למעצרם של בכירי המבוקשים הפלסטינים - ובראשם עבדאללה ברגותי, איברהים חאמד ומרוואן ברגותי, בכירי האסירים הפלסטיניים האחראים למותם של עשרות ישראלים, ואשר חמאס דורש בימים אלו את שחרורם בתמורה לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט.

"הלוואי שהייתי עכשיו בעזה", אמר מוסעב לעיתון "הארץ". "הייתי לובש מדי צבא ומצטרף לכוחות המיוחדים בישראל כדי לשחרר את גלעד שליט. הייתי יכול לעזור", הוא אומר וקורא שלא להיענות לדרישות החמאס. "בזבזנו כל כך הרבה שנים בחקירות ומעצרים כדי ללכוד את אותם טרוריסטים שעכשיו רוצים לשחרר עבור שליט. אסור לעשות זאת".

מפעילו לשעבר של מוסעב, שכבר אינו בשירות השב"כ, אמר כי הוא החליט להתגייס לארגון כדי להציל חיים. "כל כך הרבה אנשים חבים לו את חייהם, ואפילו לא יודעים על כך", אמר לעיתון. "אנשים שעשו הרבה פחות ממנו זכו בפרס ביטחון ישראל. הוא בוודאי ראוי לכך".